به گزارشافکارنیوز،اسکای نیوز عربی اظهار کرد: با ادامه نا آرامیها در لیبی " بان کی مون " دبیر کل سازمان ملل، ضمن ابراز نگرانی از افزایش اقدامات نظامی در طرابلس خواهان توقف خشونتها در لیبی شد.

وی از همه طرفهای درگیر در لیبی خواست به اقداماتی که امکان دارد روند تحقق دموکراسی در این کشور را با شکست روبرو کند پایان داده و وارد مذاکره و گفتگو شوند.

در ادامه درگیریهای میان شبه نظامیان وابسته به " خلیفه حفتر " فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش و دیگر گروههای مسلح در بنغازی و طرابلس، بر اثر اصابت موشک به یک منطقه مسکونی در شهر بنغازی دو نفر کشته شدند و چند خانه نیز تخریب شد.

منابع خبری بدون اشاره به ماهیت عاملان اصلی پرتاب این موشکها اعلام کردند که موشکها در ابتدا پایگاه نیروهای ویژه ارتش را هدف گرفته بود، اما به اشتباه به سمت غیر نظامیان شلیک شد.

الیوم السابع نیز اعلام کرد افراد مسلح که یونیفورم نظامی برتن داشتند با حمله به یکی از شعبه های بانک " جمهوری " در شهر طرابلس، ۱۶۴ هزار دلار سرقت کردند.

از سوی دیگر حفتر روز شنبه با قرائت بیانیه ای در شبکه های تلویزیونی لیبی ضمن اشاره به تظاهرات برخی از مردم لیبی در حمایت از اقدامات اخیر شبه نظامیان وابسته به وی در این کشور اعلام کرد که تظاهراتی که مردم در بنغازی، طرابلس و دیگر شهرهای کشور در حمایت از طرح "کرامت لیبی" برگزار کردند حاوی این پیام است که مردم اختیارات لازم را در خصوص مبارزه با تروریسم به من اعطا کرده و این امر را برعهده من گذاشته اند.