به گزارشافکارنیوز،مهمترین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را می‌توان قتل کودکان کرد از سوی داعش، حمایت نخست وزیر کویت از راه حل سیاسی در سوریه و زمان سوگند بشار اسد در مقابل پارلمان دانست.

تحولات میدانی

قتل ۷ کودک کُرد سوری به دست داعش


سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که داعش در مه ۲۰۱۴ با حمله به منطقه‌ای روستایی در شمال شرقی سوریه، ۱۵ شهروند کُرد از جمله ۷ کودک را به قتل رساند.

جلاد غوطه شرقی به هلاکت رسید


یکی از خطرناک‌ترین تروریست‌های النصره در منطقه غوطه در حومه پایتخت سوریه به هلاکت رسید.

درگیری‌های گسترده در ملیحه / تسلط داعش بر یکی از مقرهای النصره در دیر الزور

درحالی که از ملیحه خبر می‌رسد که درگیری‌های شدیدی در این منطقه میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در جریان است، از دیر الزور گزارش شده که داعش یکی دیگر از مقرهای النصره را تصرف کرد.

فراهم کردن زمینه تسلط کامل ارتش سوریه بر ریف جنوبی دمشق


نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات‌ نظامی خود در جنوب سوریه با آزادسازی شهرک «الثوره» زمینه را برای تسلط کامل بر ریف جنوبی دمشق فراهم کردند.

تحولات سیاسی

نخست‌وزیر کویت: برای ثبات منطقه از راه حل سیاسی در سوریه حمایت می‌کنیم


نخست‌وزیر کویت، گفت: برای ثبات منطقه از راه حل سیاسی در سوریه حمایت می‌کنیم و خواستار اصلاحات در مصر، تونس، لیبی و یمن هستیم.

بشار اسد ۲۶ تیرماه در برابر پارلمان سوریه سوگند یاد می‌کند


بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور روز ۲۶ تیرماه در برابر پارلمان سوگند یاد می‌کند.

بشار اسد: مشارکت بالای ملت در انتخابات پیامی محکم به غرب بود


رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که مشارکت سوری‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، پیامی محکم به غرب و کشورهایی است که در جنگ علیه سوریه دست دارند.

نصر الله: راه حل سیاسی در سوریه با اسد شروع و به وی ختم می‌شود


دبیر کل حزب الله گفت، انتخابات سوریه ثابت کرد که راه حل سیاسی در این کشور با اسد شروع و به وی ختم میشود.