به گزارش افکارنیوز، رابرت فیسک در مقاله خود در روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: گروه داعش وحشیترین گروه در تاریخ جهان است.

وی این گروه را " بزرگترین تحقیر برای باراک اوباما و سلف او جورج بوش دانست و گفت: گروه داعش که اکنون بر هزاران کیلومتر از شهر حلب در سوریه گرفته تا مرزهای عراق با ایران کنترل دارد، مورد حمایت و پشتیبانی مالی عربستان و حکومت اقلیت در کویت است.

فیسک با اشاره به " نگرانی عمیق واشنگتن و لندن " درقبال تحرکات گروه داعش تصریح کرد: کسی اکنون به صدها هزار عراقی که از سال ۲۰۰۳ میلادی به علت توهم های جورج بوش و تونی بلر نخست وزیر انگلیس کشته شدند، توجهی ندارد ".

وی از "ادامه همکاری دولت آمریکا در دوره اوباما با عربستان به این نگاه که دوستی میانه رو در جهان عرب است،" انتقاد" و به تفکر وهابی خاندان حاکم در این کشور اشاره کرد و گفت: ریاض میلیون ها دلار برای مسلح کردن جنگجویان در دمشق و بغداد تزریق می کند و در نتیجه این عربستان است که (از یک سو) به افزایش تهدید داعش در صحرای دو کشور عراق و سوریه کمک می کند و (از سوی دیگر) با کشورهای غربی که از ریاض محافظت می کنند، معاشرت و حشر و نشر می کند.