به گزارش افکارنیوز، از هر ۱۰ کاربر اینترنت که اطلاعاتی در موردشان توسط جاسوسان آمریکایی جمع آوری می‌شود، ۹ نفر نه مظنون بوده و نه دلیل خاصی برای جاسوسی در موردشان وجود دارد. اما آژانس امنیت ملی آمریکا باز هم به جاسوسی از این افراد و نقض حریم شخصیشان ادامه می‌دهد.

بررسی اسناد افشاشده توسط ادوارد اسنودن از سوی روزنامه نگاران واشنگتن پست در چهار ماه اخیر حاکیست که آژانس امنیت ملی آمریکا علیرغم همه تلاش‌های به عمل آمده برای محدود کردن دامنه جاسوسی‌هاش تغییر چندانی در رویه خود نداده است.

گفتنی است این نتیجه گیری حاصل بررسی ۷۹۰۰ صفحه اسناد جاسوسی مربوط به یازده هزار حساب آنلاین و بیش از ۱۶۰ هزار مکالمه در چت و محتوای ایمیل است.

نکته مهم این است که آژانس امنیت ملی آمریکا اسناد بی فایده و نامرتبط با جاسوسی های خود را هرگز پاک نکرده و آنها را هم برای همیشه نگهداری می کند. از میان اطلاعات مربوط به این ۱۱ هزار حساب، ۱۰ هزار حساب هدف جاسوسی نبوده اند، اما از پاک کردن اطلاعات آنها خودداری شده است. محتوای این داده ها عمدتا مربوط به روابط شخصی و عاطفی افراد، نگرانیهای مالی و شغلی و دیگر موضوعات به شدت خصوصی است که از سوی جاسوسان آمریکایی مورد مطالعه قرار گرفته است.