به گزارش افکارنیوز، روزنامه الحیات اعلام کرد: گروه موسوم به دولت اسلامی در مرزهای عراق با سوریه حضور دارد و پس از آنکه خلافت اسلامی خود را در خاورمیانه اعلام کرد رهبر آن ابوبکر البغدادی به فکر توسعه نفوذ به سوی مرزهای عراق با عربستان است.

الحیات گزارش داد: از زمان یورش داعش به عراق در ماه گذشته، ریاض هزاران نظامی به مناطق مرزی با عراق اعزام کرده است و مرزهای خود را دیوار کشی کرده و خاکریزهایی احداثکرده است. منطقه بسته تا عمق ده کیلومتری عمق اراضی عربستان ادامه دارد.

سعودی ها از طریق اتاق مراقبت، مرزهای عربستان با عراق که ۸۵۰ کیلومتر است را زیر نظر دارند و به طور ۲۴ ساعته رادارها و دوربین هایی که با اشعه ماوراء بنفش کار می کنند به رصد مرزها مشغول هستند.

الحیات اعلام کرد: هزار نظامی و هزار گارد مرزی و سه یگان بالگرد برای تقویت منطقه مرزی نزدیک عرعر در مرزهای عربستان با عراق حضور دارند. فالح السبیعی رئیس گارد مرزی عربستان سعودی در منطقه این آمار را اعلام کرد.

مسئولان سعودی تعداد اجمالی نظامیان کمکی به مرزها را اعلام نکرده ند و به گزارش شبکه العربیه درباره اینکه تعداد این نظامیان ۳۰ هزار نفر است واکنشی نشان نداده اند.

این در حالی است که فالح السبیعی خطر داعش را در مقایسه با کسانی که آنها را شبه نظامیان شیعی خواند کمتر دانست و افزود: داعش مهم نیست زیرا آنها گروهی تروریستی هستند که توان نظامی ندارند مهم شبه نظامیان شیعی هستند.

الحیات گزارش داد: بر عکس مرزهای عراق با سوریه که راه های تجاری مهم خاورمیانه در آن قرار دارد مرزهای عربستان با عراق از اهمیت چندانی برخوردار نیست.