به گزارش افکارنیوز، رسانه‌های عبری زبان در فلسطین اشغالی درسطح گسترده‌ای به تماس تلفنی «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله با «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس و «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی پرداختند و در مورد انعکاسهای آن به بحثنشستند.

بر اساس این گزارشها رسانه‌های اسرائیلی پیش‌بینی کردند این تماس تلفنی باعثتشدید پاسخ مقاومت فلسطین به حمله‌های رژیم صهیونیستی خواهد شد به ویژه اینکه نصرالله بر پشتیبانی حزب‌الله از مقاومت فلسطین و آمادگی کامل آن برای همکاری با مقاومت فلسطین تاکید کرد.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نوشت که تماس تلفنی میان نصرالله و مشعل پیشرفتی واقعی در روابط میان حزب‌الله و حماس به شمار میرود و بر این موضوع تاکید می‌کند که هماهنگی میان دو طرف علیرغم اختلاف پیش آمده در مسئله سوریه هنوز ادامه دارد.

کانال ۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این تماس تلفنی به شکل کامل شایعاتی که حاکی از عمل جراحی دبیرکل حزب‌الله مطرح بود رد کرد و گفت که این تماس باعثتشدید پاسخ مقاومت خواهد شد.

روزنامه «معاریو» نیز به همین موضوع اشاره کرد و نوشت که تماس تلفنی نصرالله نشان می‌دهد که وی همچنان در کنار گروههای مقاومت فلسطین ایستاده است و آنها را در زمینه مبارزه با ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌سازیها حمایت می‌کند.

سید حسن نصر الله یکشنبه شب در تماس تلفنی با خالد مشعل، صلابت وایستادگی رزمندگان مقاومت و نوآوری‌های آنان در عرصه نبرد و صبر چشمگیر مردم مظلوم و منسجم با گزینه مقاومت غزه را ستود.

دبیر کل مقاومت اسلامی لبنان همچنین در تماس تلفنی دیگری با رمضان عبدالله شلح، تحولات میدانی و سیاسی جاری و همچنین تحرکات کند و ناکام دیپلماتیک و همچنین انسجام و وحدت همه گروه‌های مقاومت در نبرد سرنوشت ساز جاری را مورد بحثو بررسی قرار داد.

بر اساس این گزارش سید نصر الله در گفتوگو با شلح تاکید کرد که اگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن صهیونیستی در این جنگ بر موافقت بینالمللی و دولتی تکیه دارد، مقاومت نیز از قویترین تأیید و محبوبیت مردمی برخوردار است.