به گزارش افکارنیوز، روزنامه السفیر لبنان نوشت که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار با " ولید جنبلاط " رئیس دروزی های لبنان گفت که همچنان در حمایت از حق میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در رسیدن به کرسی ریاست جمهوری پایبند است و از این حق حمایت می‌کند. ‎

این روزنامه نوشت که ولید جنبلاط در دیدار اخیری که با دبیرکل حزب‌الله لبنان داشته، وضع مسیحیان منطقه را ضعیف ارزیابی کرده و گفته که آنها رو به ضعف بیشتر هستند، اوضاع لبنانی‌ها نیز به این صورت است، به همین علت باید خیلی زود رئیس جمهور لبنان تعیین شود تا جلوی این روند گرفته شود.

نصراله در این دیدار تاکید کرده است: رئیس جمهور لبنان حاضر است، این فرد میشل عون است و ما همچنان از وی حمایت می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله در مورد گروه های تکفیری نیز تاکید کرد که این گروه‌ها محیط مناسبی در لبنان ندارند، وی گفت که پروژه آنها موسوم به دولت اسلامی افقی ندارد و در دراز مدت قابلیت استمرار را نخواهد داشت و حتی اگر سقوط آن اندکی به درازا بکشد، این اتفاق قطعا رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد که واقعیتها و تجربهها ثابت کرده که داعش نمیتواند در عراق نیز دولتی را تشکیل دهد، حتی اهل تسنن در این شهر نیز اجازه نمیدهند که داعش حاکمیت بر آنها را در دست داشته باشد یا به آنها امر و نهی کند.