به گزارش افکارنیوز، بیش از یک ماه است که بر روی شبکه های اجتماعی اینترنتی تصاویر تی شرتهایی با شعار داعش برای فروش وجود دارد اما شاید هنوز حقیقت این اقدام به صورت دقیق دنبال نشده بود.

پایگاه خبری «خبرپرس» در مطلبی نوشت: پس از دنبال کردن ردپای این تی شرتهای تبلیغاتی مشخص شد که مربوط به یک فروشگاه در ترکیه هستند و این موضوع فقط به حک آرم داعش بر تی‌شرت ختم نمیشود بلکه اجناس مختلف دیگری مانند لیوان، سربند و جاکلیدی نیز با آرم این گروهک در فروشگاه وجود دارند.

بر اساس این گزارش صاحب مقاله ضمن اینکه تا به حال اجناس زیادی از این دست را فروخته است می‌افزاید این امر مورد واکنش کسی از مقامات محلی نشده است، وی مدعی میشود این شعار اسلام و مسلمین است اما از زمان روی کار آمدن داعش وضع تفاوت کرده است و شهرت این اجناس بسیار بیشتر شده است.

فرد مذکور در ادامه میگوید: یک شرکت اندونزیایی به نام " زیرا مسلم " اخیرا به عنوان تولیدکننده کالاهای مربوط به داعش وارد بازار شده اما رسانه‌ها بر این فروشگاه در استانبول متمرکز شده اند و کار ما نیز بسیار رونق گرفته و در فکر ایجاد شعبه های جدید برای فروشگاه هستم.

شایان ذکر است که بسیاری از مردم ترکیه از حمایت آشکار و پنهان دولت این کشور از داعش که حتی اخیرا در خود ترکیه هم دیده شده اند ناراحت هستند و به آن اعتراض دارند.