به گزارش افکارنیوز، این روزنامه آلمانی با بررسی وضعیت گروه تروریستی داعش نوشت که ۱۳ هزار کیلومتر مربعی که گمان می رود دولت اسلامی در سوریه و عراق آن را تحت کنترل خود در آورده است، معادل مساحت کشور بلژیک است. برآوردهای دیگر نشان می دهد که داعش بر مساحتی نزدیک به ۳۵ هزار میل برابر با مساحت کشور اردن مسلط شده است.

- تعداد کشته شدگان در عراق طی ماه ژوئن گذشته بر طبق برآوردهای دولتی، هزار و ۹۲۲ نفر بوده است به گونه ای که ژوئن خونین ترین ماه در عراق از ماه مه سال ۲۰۰۷ به شمار می آید. تخمین های دولتی همچنین نشان می دهد که در میان کشته شدگان، هزار و ۳۹۳ نفر غیرنظامی، ۳۸۰ سرباز و ۱۴۹ نفر نیروی پلیس دیده می شود، درحالی که ۲ هزارو ۶۱۰ نفر زخمی شدند که اغلب آنها از غیرنظامیان بودند.

- به گفته هشام الهاشمی کارشناس امور نظامی، ۳۰ تا ۵۰ هزار نفرعناصر مسلح زیر لوای گروهک تروریستی دولت اسلامی هستند.

- گروهک دولت اسلامی با ۵ کشور به طور مستقیم درگیر جنگ است.

- به گفته کارشناسان امور تروریسم، ۲ میلیارد دلار قیمت برآورد شده برای بودجه و دارایی است که در اختیار گروهک دولت اسلامی قرار دارد. این گروهک پس از تسلط بر شهر موصل به صدها میلیون دلار از بانکها و صدها ملیون دلار دیگر از غنایم نظامی دست یافت.

- پس از آنکه داعش به میدان های نفتی شمال عراق و سوریه دست یافت، برآورد شده است که روزانه ۳ میلیون دلار درآمداز این محل به دست می آورد. بنا به گفته جانین دیویدسان از شورای روابط خارجی، این گروهک امروز بر منابع و اراضی مسلط است که در تاریخ گروههای افراطی بی سابقه بوده است.

- ۳ عملیات فرار دسته جمعی از زندانها که داعش در ماههای اخیر انجام داد، موجب آزادی هزارو ۵۰۰ تروریست، از جمله فرماندهان و کارشناسان انفجار و عناصر تروریستی دیگر شده است.

- تعداد مسیحیانی که در موصل داعش آنها را میان اسلام و قتل مخیر کرد، صفر است.

- پس از تسلط داعش بر سنجار در نزدیکی کردستان و مجبور کردن ساکنان به فرار و پنهان شدن در مناطق کوهستانی، ۴۰ هزار غیرنظامی در منطقه جبل سنجار محاصره شدند.

- بیش از ۵۰۰ ایزدی به دست عناصر گروهک دولت اسلامی در شمال عراق کشته شدند.

- به گفته محمد سودانی وزیر حقوق بشر عراق، بیش از ۳۰۰ زن نزد داعش اسیر هستند.

- در صورت تخریب سد موصل، ممکن است ۵۰۰ هزار غیرنظامی جان خود را ازدست بدهند. در هفته گذشته برخی گزارشها حاکی از آن بود که داعش بر این سد بر روی رودخانه دجله مسلط شده است، این شهر آب و برق موصل و بخشهای دیگری از این منطقه را تامین می کند.

- در صورت تخریب سد موصل توسط داعش، ۶۵ فوت ارتفاع آبی است که ممکن است شهر موصل را غرق کند.

- ۱.۵ میلیون تعداد ساکنان اربیل پایتخت اقلیم کردستان است، این رقم همچنین کارگران خارجی و کارشناسان نظامی امریکایی که از نیروهای کرد پیشمرگه حمایت می کنند، دربر می گیرد.

- ۲ شهر را نیروهای کرد پیشمرگه روز یکشنبه گذشته با حمایت هوایی جنگنده های امریکایی که مواضع داعش را بمباران کردند، بازپس گرفتند