به گزارش افکارنیوز، وزارت امور خارجه انگلیس روز جمعه اعلام کرد که انگلیس سفیر روسیه در لندن را به دلیل گزارش‌ها درباره درگیری نظامی روسیه در طول مرزهایش با اوکراین فراخوانده است.

وزارت امور خارجه انگلیس در صفحه توئیتر خود نوشت: " الکساندر یاکونکو " با هدف تشریح درگیری نظامی روسیه با اوکراین و ادامه توسعه تجهیزات نظامی در مرز با اوکراین، فرا خوانده شده است.

این در حالی است که یک مقام دولت اوکراین اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور توانستند طی درگیری با کاروانی متشکل از نیروهای روسی که از مرز رد شده بودند، بخشی از این کاروان را منهدم سازند.

این در حالی است که وزارت خارجه روسیه اعلام کرده نیروهای اوکراینی طی حملاتی شدید در شرق این کشور از ورود کمک‌های بشردوستانه به منطقه جلوگیری کردند.

آندری لیسنکو، یکی از سخنگویان ارتش اوکراین، اعلام کرد نیروهای دولتی این کشور با خودروهایی را که به صورت شبانه و از مناطق تحت کنترل نیروهای شورشی مرز را رد کرده بودند، درگیر شدند. وی گفت نیروهای اوکرانی زیر آتش توپخانه که از داخل روسیه نیز شلیک می‌شود قرار دارند.

هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی این درگیری منتشر نشده است.

دولت اوکراین مدعی است که شورشی‌های استقلال‌طلب در مناطق شرقی از روسیه کمک دریافت کرده و همچنین از پشتیبانی توپخانه‌ای این کشور برخوردار هستند.
روسیه بارها هر گونه دخالت در بحران اوکراین را رد کرده و تلاش‌های خود را متمرکز بر یافتند راه‌حلی صلح‌آمیز می‌داند.