تهران امروز:دفتر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام اخراج طلبه سيرجاني از حياط شاه عبدالعظيم حسني (س) و بازداشت وي را بهخاطر حضور آيتالله هاشمي رفسنجاني در حرم تكذيب كرد.پس از آن كه برخي سايتهاي خبري، مدعي شدند بازداشت عليرضا جهانشاهي و جمعآوري خيمه وي در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظيم حسني به خاطر حضور آيتالله هاشمي رفسنجاني در مراسم سالگرد آيتالله مشكيني در حرم حضرت عبدالعظيم است، دفتر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ضمن تكذيب آن تصريح كرد: جمع آوري خيمه آقاي جهانشاهي به دليل حضور آيتالله هاشمي رفسنجاني در حرم صورت نگرفته و اساسا برنامهاي براي حضور و سخنراني آيتالله هاشمي رفسنجاني در حرم حضرت عبدالعظيم وجود نداشته ا ست.

در همین راستا خبرگزاری فارس نیز دیروز به نقل از یک منبع آگاه نوشت: بازداشت علیرضا جهانشاهی و جمع‌آوری خیمه وی در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(س) با حکم قضایی و با هدف جلوگیری از سوءاستفاده بیگانگان صورت گرفته است. این مقام آگاه افزود: خیمه علیرضا جهانشاهی، طبق مصوبه شورای تامین و حکم مرجع قضایی شهرستان ری در روز جمعه ۲۷ خرداد جمع‌آوری شد.

این مقام آگاه اظهار داشت: در پی برگزاری مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله مشکینی در مصلای نمازجمعه شهرری و حضور مسئولان نظام در مراسم مذکور، شورای تامین شهرستان طی مصوبه‌ای دستور به جمع‌آوری خیمه و هدایت‌ آقای علیرضا جهانشاهی داد و مرجع قضایی نیز به ضابطین خود طی حکمی مرقوم داشت که ابتدا مسئولان آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(س) به نامبرده ابلاغ کنند محل خیمه را ترک کند.

وی تصریح کرد: مسئولان آستان مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(س) جهت حفظ احترام آقای جهانشاهی، در خلوتی صبح جمعه مراتب را به نامبرده اعلام داشتند لکن مورد پذیرش ایشان قرار نگرفت که نهایتاً ضابطین قضایی اقدام به جمع‌آوری خیمه وی کردند.

این مقام آگاه خاطرنشان کرد: پس از انجام مذاکرات لازم با جهانشاهی، نامبرده پذیرفت که جهت جلوگیری از سوء‌استفاده دشمنان انقلاب، مطالبات خود را از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری کند که بر این اساس با موافقت مسئولان مربوطه، ایشان با حضور در جامعه به فعالیت‌های شخصی خود ادامه دهد.

وي در پايان متذكر شد: عليرضا جهانشاهي در سيرجان پروندهاي داشته كه محكوم به خلع لباس شده است.