به گزارش افکارنیوز، شبکه الاقصی گزارشی اختصاصی از یکی از تونلهای نوار غزه واقع در منطقه التفاح پخش کرد.

شادی عصفور خبرنگار این شبکه گزارش داد: این تونل برای رژیم صهیونیستی یکی از دردناک‌ترین تونل‌ها و برای فلسطینیان یکی از حیاتی‌ترین تونل‌ها بود. از این تونل تعداد زیادی از مبارزان فلسطینی برای انجام عملیات در اماکن مختلف استفاده کرده‌اند.

یکی از مبارزان گردان شهید قسام که در این تونل حضور داشت در مصاحبه با خبرنگار الاقصی گفت: از لحظه اول که دشمن صهیونیستی عملیات علیه نوار غزه را اعلام کرد ما در مواضع خود حضور داشتیم و عملیات خود را از همین نقطه علیه نظامیان صهیونیست آغاز کردیم.

وی افزود: این گونه تونل‌ها دارای خروجیهای متعددی هستند که در هر یک از آن‌ها گروه متخصصی حضور دارد. یک گروه متخصص هدف قرار دادن تانک، یک گروه متخصص ربودن نظامیان صهیونیست و یک گروه متخصص تک تیراندازی هستند.

این مبارز فلسطینی ادامه داد: ما گروهی ۱۴ نفره بودیم که در محاصره قرار گرفتیم، در اثر بمباران تونل ارتباط ما با چهار نفر از اعضای گروه قطع شد اما با صبر و استقامت و انجام عملیات شهادت طلبانه توسط دو نفر از اعضا موفق شدیم چهار نفر دیگر را نزد خود بازگردانیم و در کنار یکدیگر به مبارزه و ضربه زدن به دشمن ادامه دهیم.

وی در پایان به هیات مذاکره کننده در قاهره پیغام داد که گردانهای مقاومت پشتیبان آن‌ها هستند و جز با سربلندی به فلسطین بازنگردند.