به نوشته تهران امروز، اما اين كپيبرداري قرار است با رعايت تمام جزئيات انجام شود و اين بار چشم باداميها ميخواهند همه چیز را به طور دقیق و کامل تکرار کنند و فقط به شبیه سازی ساختمانها راضی نیستند. تمامی جزئيات، تندیسها و حتی دستگیره درها تکرار خواهند شد.

حتی کلیسای قدیمی این شهر هم کپی خواهد شد. کشیش کاتولیک این کلیسا هم، کلیسای جدید در چین را به رسمیت شناخته و آن را به عنوان «مکانی برای عبادت» تایید کرده است. ما

جرا وقتی جالب می شود که می بینیم حکومت چین کمونیستی است و به هیچ وجه رابطه خوبی با مذاهب و ادیان ندارد. البته شهروندان «هال استات» از این کار استقبال کرده‌اند. شهردار این شهر می گوید که چنین کاری موقعیت بسیار خوبی برای ارتقای صنعت توریسم «هال استات» خواهد بود. البته این اولین بار نیست که چینی‌ها به شبیه‌سازی معماری و بناها می پردازند. آنها نسخه های کوچکی از بارسلونا و ونیز را هم در کشور خودشان ساخته‌اند اما این اولین بار است که می خواهند یک شهر را با تمام جزئیات ساختمانی و طبیعی در اندازه واقعی کپی برداری کنند.

با اينكه پرجمعيتترين كشور جهان بارها و بارها به دليل كپي برداري غيرقانوني به دادگاه احضار و بارها جريمه شده است، اما چين تصميم ندارد اين روند الگوبرداري مستقيم را تغيير بدهد.