به گزارش افکارنیوز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در مورد احتمال همکاری با ایران برای مبارزه با گروه تروریستی «داعش» در عراق، گفت دستکم در کوتاه‌مدت چنین همکاری‌ای صورت نخواهد گرفت.

کری که با شبکه «ای‌بی‌سی» گفت‌وگو می‌کرد، در مورد احتمال همکاری با ایران نیازمند «دریایی از تغییرات» در سیاست‌های تهران در قبال مذاکرات هسته‌ای، حمایت از گروه‌های مقاومت و همچنین تحولات سوریه است.

وی افزود: «آیا کسی فکر تصور می‌کند که فردا این اتفاق بیافتد؟ نه. بنابراین پاسخ برای کوتاه‌مدت، قطعا نه است. قرار است نیست چنین هماهنگی‌ای صورت گیرد.»

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز(به وقت تهران) برنامه خود برای مقابله با گروه تروریستی داعش را ارائه کرد. از زمانی که حملات هوایی آمریکا در عراق آغاز شد، گمانه‌زنی‌های متعددی از احتمال هماهنگی تهران و واشنگتن مطرح شده است. هر دو طرف چنین هماهنگی‌ای را رد کرده‌اند.

کری در بخش دیگری از مصاحبه با بیان اینکه رویارویی با داعش جنگ نیست، بلکه یک عملیات ضدتروریسم است، در مورد زمان پایان این عملیات گفت: پایان داعش زمانی است که دیگر نتواند ما و منطقه را تهدید کرده و علیه آن اقدام به حمله کند... نمیخواهم در مورد زمانبندی پیشبینی کنم. این کار یک شبه انجام نمیشود.