به گزارش افکارنیوز، نیروهای ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا، دفتر مرکزی گروه تروریستی داعش در شهر الرقه سوریه را بمباران کردند.

بر اساس اطلاعات دریافتی، نیروهای ائتلافی یک حمله هوایی به مقر داعش واقع در شهر رقه ترتیب داده‌اند. اعلام شده که مراکز داعش در مناطق " تل ابیاد " و " رتله " بمباران شده است.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا داعش در سوریه را دست کم گرفتند و در عین حال قدرت ارتش عراق را بیش از حد تخمین زدند.

وی می‌گوید سوریه به پایگاهی برای شبه نظامیان در سراسر دنیا تبدیل شده است.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد حملات هوایی ائتلاف بین المللی تاثیر زیادی بر پیشروی‌های میدانی داعش داشته است.

«عمر خشرم» خبرنگار این شبکه در مرز ترکیه و سوریه درباره حمله هوایی آمریکا به مواضع گروهک تروریستی داعش در شهر تل ابیض سوریه گفت: در گفتگویی که با فعالان سیاسی در شهر تل ابیض سوریه داشتم این افراد تاکید کردند این حملات هوایی پالایشگاه‌های نفت این شهر را که نیازهای سوختی تجهیزات داعش و مردم این شهر را تامین می‌کرد هدف قرار داده است.

فعالان سیاسی در این شهر گفتند که این سازمان مراکز فرماندهی خود را قبل از حمله تخلیه کرده بود و این حملات ضرر و زیانی برای داعش نداشته است و تاکنون خبر کشته یا زخمی شدن عناصر این گروه اعلام نشده است و تلفات این حملات از غیرنظامیان هستند.