يك خبرنگار ترك در عكس يادگاري با "داني ايالون" معاون وزير خارجه رژيم صهيونيستي صندلي وي را پايين تر از صندلي خود قرار داده و به انتقام رفتار توهينآميز وي عليه سفير تركيه در تلآويو او را تحقير كرد.

به گزارش گروه بین الملل مشرق به نقل از فلسطین الیوم، سال ۲۰۰۹ بود که دانی ایالون در اقدامی " اوغوز چلیک کول " را به وزارت خارجه احضار کرد، او بعد از کلی معطل نگه داشتن سفیر، او را به اتاق خود فرا خوانده و وی را روی صندلی پایینتر از صندلی خود نشاند. وی به همین مقدار هم بسنده نکرد و علاوه بر خودداری از دست دادن با سفیر ترکیه از قرار دادن پرچم ترکیه بر روی میز بر اساس عرف معمول خودداری نمود.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص در تشریح ماجرای اخیر می‌نویسد که وزارت خارجه اسرائیل برای بهبود روابط خود با ترکیه از هفت نفر از خبرنگاران این کشور دعوت کرد تا با دانی ایالون معاون وزیر خارجه دیدار کنند.
در این دیدار خبرنگاران ترک از ابراز خشم خود از رفتار سال گذشته ایالون خودداری نکردند، ایالون نیز سعی کرد با پاسخ‌هایی اقدام خود را توجیه کند و آن را یک شوخی خواند که از کنترل خارج شده است.
در پایان این مراسم یکی از این خبرنگاران از ایالون خواست که با وی عکس یادگاری بگیرد، اما صندلی او را پایینتر از صندلی خود قرار داد، ایالون این پیشنهاد را پذیرفت و خبرنگار ترک روز بعد ضمن انتشار این تصاویر گزارشی را در روزنامه حریت منتشر کرد که عنوان آن این بود: «جواب حیله ایالون علیه سفیر ترکیه در تل‌آویو را دادم.»
ايالون بعد از انتشار اين خبر با فرو خوردن خشم خود تنها به اين واكنش بسنده كرد كه تنها ميخواسته عكس يادگاري بگيرد، اما اين موضوع به گونهاي ديگري تفسير شده است.