گروه بین الملل -

بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، هشدار داد که آنچه که برای غزه اتفاق افتاد، ممکن است برای لبنان هم اتفاق بیفتد؛ اگر حزب الله به فکر رویارویی با ارتش اسرائیل باشد.

به گزارشافکارنیوزبه نقل از شبکه تلویزیونی الجدید و النخیل؛ او با لحن تهدید آمیزی گفت که جنگ غزه به اندازه کافی اندازه و قدرت ارتش اسرائیل را در مقاومت نشان داد. جامعه اسرائیل فرو نخواهد پاشید و توانایی خود را در مقاومت نشان داد. او به حزب الله هشدار داد: «آنچه که در غزه انجام دادیم می توانیم در لبنان نیز انجام دهیم.»

وی گفت: «اگر حزب الله مشغول آنچه که ایران در سوریه می خواهد، نباشد پس به چه چیز می اندیشد؟ طبیعتا ما. اگر انجام عملیات علیه دشمنان اسد در ارتفاعات جولان به پایان برسد، دشمن آنها چه کسی خواهد بود؟»

گانتس افزود: «اسد می تواند یکسال دیگر مقاومت کند اما نمی تواند قدرت را مجددا در سوریه به دست آورد.»

او همچنین درخلال تهدیدات خود آورده است که اگر اسرائیل لبنان را بگیرد، آن را به هفتاد یا هشتاد سال قبل پرتاب خواهد کرد.

رییس ستاد ارتش مشترک اسرائیل، در ادامه لحن هشدارآمیز خود افزوده است که ما می دانیم هواپیماهای بدون سرنشینی که از سوی ایران در اختیار حزب الله قرار می گیرد، چگونه سقوط می کند و ما می دانیم که چگونه اطلاعات را جمع آوری کنیم، همانطور که می دانیم چگونه بر روی زمین عمل کنیم.»

گانتس گفته است: ما با یک ارتش منظمی روبرو نیستیم اما جنگ های آینده ما مشابه با گذشته نخواهد بود چرا که اکنون ما با مقادیر زیادی از موشک ها و پهپادها روبرو هستیم. سناریوی من، از ترس و وحشت صحبت نمی کند، من از واقعیت ها می گویم.»

وی شمال لبنان را تهدید اصلی عنوان کرده و گفته است: سید حسن نصرالله به خوبی می داند که اگر بخواهد ما را ذیت کند، چه اتفاقاتی رخ خواهد داد ... اگر جنگ در شمال لبنان نفوذ کند، جنگی طولانی و سخت رخ خواهد داد که نیازمند مقاومت منسجم در سراسر کشور است.