به گزارشافکارنیوز، درگیری شدید حزب‌الله با داعش در مرز لبنان با سوریهاز زمان آغاز پیشروی های گروه تروریستی داعش در سوریه و لبنان، مشخص بود که اقدامات این گروه تنها به دو کشور مذکور محدود نمانده و دیگر کشورها و مناطق مختلف خاورمیانه را درگیر خواهد کرد. در همین زمینه، جدیدترین اخبار از اقدام داعش در راستای حمله به مناطق شیعه نشین لبنان حکایت دارد که البته با مقاومت نیروهای حزب الله مواجه شده است.
ا
خبار رسیده از منابع محلی لبنانی حاکی از آن است که تروریست های داعش امروز با سه هزار نیرو به منطقه «بریتال» لبنان که از جمله مناطق شیعه نشین این کشور است، حمله کرده و درصدد تصرف این منطقه برآمده است. در پی این اقدام، رزمندگان حزب الله مبارزه شدیدی را با تروریست ها آغاز کردند و درگیری ها همچنان ادامه دارد.

به گفته منابع مذکور، پیش از این و طی روزهای اخیر، اخبار جسته و گریخته ای مبنی بر تصمیم دو گروه تروریستی داعش و جبهه النصره برای حمله به مناطق مرزی لبنان و سوریه در روز عید قربان منتشر شده بود. به همین سبب، حزب الله از طریق پهپادها و همچنین نیروهای اطلاعاتی خود اقدام به رصد تحرکات تروریست ها کرده و ضمن اطلاع از قصد این گروه ها، خود را برای مقابله با آن ها آماده کرده بود. هنوز جزئیات دقیقی از شدت درگیری ها و میزان تلفات آن در دست نیست.

گفتنی است طی هفته های اخیر و همزمان با آماده شدن ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا برای اقدام نظامی در عراق و سوریه، گمانه هایی در این رابطه مطرح شده بود که ممکن است تروریست های داعش از دو کشور مذکور به سمت مناطقی دیگر سرازیر شوند که بر اساس وقایع امروز می توان گفت کشور لبنان یکی از اهداف جدید داعش به شمار می رود.