به گزارش افکارنیوز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ با برنامه " Face the Nation " شبکه آمریکایی سی بی اس گفت روابطش با رئیس جمهور آمریکا بر اساس احترام متقابل است.

وی مدعی شد داعش، حماس و ایران در رقابت هستند تا قدرت برتر اسلامگرا در خاورمیانه شوند، امری که تهدیدی برای آمریکا و اسرائیل است.

نتانیاهو از تصمیم اوباما برای انجام حملات هوایی علیه داعش در عراق و سوریه حمایت کرد اما علنا از نقشی که احتمالا قرار است اسرائیل در کمک به مبارزه با داعش ایفا خواهد کرد، صحبتی به میان نیاورد.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه مصاحبه با سی بی اس درباره خطرات توافق هسته‌ای با ایران گفت و مدعی شد این کشور بزرگترین نظام تروریستی در جهان است. وی در ادامه گفت: و ما نمی‌خواهیم آنها مهم‌ترین سلاح ترور، که تسلیحات هسته‌ای را داشته باشند. نگرانی من این است که آنها در مدت زمانی بسیار کوتاه، چند هفته، چند ماه، به توانایی غنی سازی اورانیوم برای ساخت یک بمب دست یابند و این توافق امیدوارم که امضا نشود.

نتانیاهو افزود: این توافق برای آمریکا و اسرائیل بد است زیرا ایران اجازه نخواهد داد بازرسان وارد این کشور شوند از زمان وقوع بحران در سراسر جهان برای غنی سازی مواد برای بمبی که بتوان آن را از ایران با کشتی خارج کرد، بهره ببرد.

وی همچنین به محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اشاره کرد و گفت: آنها قرار است با لحنی نرم راهی بیابند تا اساس غرب را برای دستیابی به توافقی که به لغو تحریم‌ها منجر شود. تحریم‌های سختی که آمریکا وضع کرد و منتهی به سانتریفیوژهای کافی شد تا بتوانند در مدتی بسیار کوتاه به بمب برسند. این نباید اتفاق بیافتد. ما شاهد وزرای خارجه نرم‌خو و خوش‌صحبت در قرن گذشته در دوران‌های بحرانی بوده‌ایم. این مقدمه‌ای برای فاجعه است.

وی در ادامه به رابطه خود با اوباما اشاره کرد که در مواردی همچون مذاکرات صلح، شهرک‌سازی‌های اسرائیل و مذاکرات هسته‌ای ایران به تنش کشیده شده است.

نتانیاهو برای تکذیب این تنشها و اختلافات با رئیس جمهور آمریکا گفت که اوباما با وی بیش از هر کس دیگری از سران خارجی جلسه داشته است. وی ادامه داد: من تصور می کنم شما متوجه احترام متقابل شدهاید.