به گزارش افکارنیوز، «بنیامین نتانیاهو» در جدیدترین مواضع خود بشدت به ایران و حماس حمله کرد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی داعش، حماس و ایران را در ردیف هم قرار داد و مدعی شد که آنان درگیر رقابتی هستند تا قدرت اسلامی غالب در خاورمیانه شوند که این امر آمریکا و اسرائیل، هر دو را تهدید می‌کند.

نتانیاهو در گفت‌وگو با برنامه «فیس د نیشن» شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» این ادعاها را بیان کرد و گفت: «داعش باید مغلوب شود چراکه این گروه نیز کاری را انجام می‌دهد که سایر " گروه‌های اسلامگرا " در تلاشند انجام دهند. همه آنها می‌خواهند نخست، بر سهم خود از خاورمیاننه تسلط پیدا کنند و سپس برای ایده محوری خود یعنی تسلط بر جهان اقدام کنند».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه با به کارگیری الفاظ ناشایست، ادعای خود را ادامه داد و گفت: «تفاوت میان حماس و داعش و تفاوت میان داعش و ایران این است که همگی اتفاق نظر دارند جهان باید اسلامی شود اما هر یک از آنها می‌خواهد خود پادشاه آن باشند. آنها می‌خواهند قدرت کافی انباشته کنند تا سپس بلندپروازی‌های احمقانه خود را اجرا کنند».

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود از تصمیم «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای انجام حملات هوایی در سوریه و عراق حمایت کرد و گفت اسرائیل آماده است به هر صورتی که از آن درخواست کنند، یاری رساند.

وی همچنین درباره توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد و مدعی شد، ایران بزرگترین رژیم تروریست در جهان است. نتانیاهو سپس افزود: «ما نمی‌خواهیم آنها به آخرین سلاح کشتار که سلاح هسته‌ای است، دست یابند. ترس من این است که آنها به ظرفیت غنی‌سازی برای ساخت بمب در مدت زمانی کوتاه، چند هفته یا چند ماه دست یابند و این توافقی است که امیدوارم امضا نشود.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان مطلب فوق گفت: چنین توافقی برای اسرائیل و آمریکا، هر دو، بد است چراکه ایران به بازرسان اجازه ورود به خاک خود را نخواهد داد و از بحران در سراسر جهان برای غنیکردن مواد کافی برای ساخت بمب بهره خواهد گرفت؛ بمبی که میتوان آن را با کشتی از ایران خارج کرد.