به گزارش افکارنیوز، بنابر گزارش‌ها، مقام‌های رسمی ترکیه مبارزان کرد سوریه را به پیوستن به ارتش به اصطلاح آزاد سوریه که با هدف سرگونی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه می جنگد، فراخواندند.

به گزارش رسانه‌های ترکیه، این در خواست در جریان ملاقات میان صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) و مقام‌های رسمی آژانس اطلاعاتی ترکیه، سازمان اطلاعات ملی ترکیه(MIT)، مطرح شد.

مسلم، رهبر حزب سیاسی اصلی کردهای سوریه، به منظور جلب حمایت ترکیه از مبارزه با تروریست‌های تکفیری داعش در شهر مرزی عین العرب(کوبانی) سوریه، به آنکارا سفر کرده است.

این جلسه در حالی برگزار شد که مبارزان کرد در شهر کردنشین عین العرب پیش بینی می‌کنند داعش در حمله‌ای جدید این شهر را تصرف کند.

گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر سوریه، که وابسته به دشمنان دولت دمشق است، روز یکشنبه(۵ اکتبر، ۱۳ مهر) اعلام کرد تکفیری‌ها عصر شنبه بخشی از تپه راهبردی مشرف به ورودی جنوبی شهر کوبانی در مرز سوریه با ترکیه را تصرف کردند.

در همین حال، با توجه به ناکارآمد بودن حملات هوایی تحت هدایت امریکا، یکی از اعضای کرد تبار پارلمان ترکیه برای نجات شهر مرزی عین العرب(کوبانی) از حملات گروه تکفیری داعش درخواست کمک کرده است.

" صباحت تونجل "(Sebahat Tucel)، از رهبران " حزب دموکراتیک خلق "(HDP)، روز شنبه(۴ اکتبر، ۱۳ مهر) اعلام کرد: " ما از جامعه بین الملل، سازمان‌های دموکراتیک در ترکیه و دولت ترکیه می خواهیم از نبرد برای نجات کوبانی پشتیبانی و برای کمک به مردم کوبانی همکاری کنند. "

مبارزان کردتبار سوریه همچنین از همه کردهای منطقه خواسته‌اند علیه ستیزه جویان داعش مسلح شوند.

این درحالی است که دولت ترکیه به مبارزان کُرد اجازه نمی‌دهد از مرز با سوریه عبور کنند و در آن سوی مرز به نبرد علیه ستیزه‌جویان داعش بپیوندند.

گفته میشود ترکیه از جمله کشورهای منطقه است که از تروریستهای داعش حمایت می کند.