به گزارش افکارنیوز، مقامات محلی شهر مرزی «عین العرب» امروز دوشنبه گفتند که از بیم پیش‌روی تروریست‌های داعش، ۲۰۰۰ نفر از مردم را از این شهر تخلیه کرده‌اند.

شهر عین‌العرب که در زبان کردی با نام «کوبانی» شناخته می‌شود، شهری است کردنشین و استراتژیک در مرز ترکیه و سوریه؛ دولت ترکیه که این روزها مجوز دخالت نظامی در خارج از مرزها را از پارلمان اخذ کرده، می‌گوید که در صورت ورود داعش به کوبانی به خاک سوریه حمله خواهد کرد.

سوریه این تهدید و اقدام احتمالی ترکیه را خلاف قواعد و عرف بین‌الملل خوانده و به مجامع بین‌المللی نسبت به آن اعتراض کرده، اعتراضی که هنوز به آن پاسخی داده نشده است.

امروز هم‌چنین اخباری منتشر شد که گویای باز شدن جبهه‌ای جدید علیه «کوبانی» بود؛ رسانه‌ها گفته‌اند که تروریست‌های داعش از یک روستا در ترکیه برای باز کردن خط حمله جدید به سمت «کوبانی» استفاده می کنند؛ ترکیه هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است.

در آن سو، تروریست‌های داعش اعلام کردند که در راه حرکت به سمت مرکز شهر «کوبانی» ۳ زن و ۷ مرد مدافع این شهر را گردن زده‌اند. حضور زنان در نیروهای پیشمرگه کرد پررنگ است.

دیروز نیز یکی از زنان پیشمرگه، پس از تمام شدن مهمات سلاح سبک خود، با مواد منجره به سمت مهاجمین داعشی رفت و طی یک عملیات انتحاری، ۱۰ داعشی را کشت.

درگیریهای در اطراف کوبانی همچنان ادامه دارد و منابع محلی میگویند که با پیشروی داعش، نبرد تن به تن شده است.