به گزارش افکارنیوز، زینب الخواجه در دادگاه گفت: من دختر مردی آزاده و شجاعم، مادرم مرا آزاد به دنیا آورد، پسرم آزاد متولد خواهد شد؛ حتی اگر در زندان های شما به دنیا بیاید.

زینب الخواجه دختر عبدالهادی الخواجه فعال حقوقی و وکیل سرشناس بحرینی است که برای رسیدگی به وضعیت پدرش که در زندان دست به اعتصاب غذا زده است، ماه گذشته وارد بحرین شد. وی که پیش از این به صورت غیابی محاکمه و لغو تابعیت شده بود؛ در بدو ورود بازداشت شد.

زینب الخواجه در دادگاه گفت: نه فقط حق، بلکه مسؤولیت من به عنوان یک انسان آزاد، اعتراض به ظلم و ظالم است.. من به این حق پایبندم و به این مسؤولیت افتخار می کنم.

زینب الخواجه به تخریب اموال منقول وزارت کشور(پاره کردن تصویر پادشاه) هم متهم است.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواستههای خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواستهها هستند.