به گزارش افکارنیوز، عمران الزعبی در مصاحبه تلویزیونی با اشاره به فیلمی که از در اختیار گرفتن سه هواپیما توسط تروریست ها در فرودگاه نظامی الجراح حلب منتشر شده، گفت: در آن فرودگاه سه هواپیمای فرسوده قرار داشت که تروریست ها با آن پرواز آزمایشی انجام دادند و نیروی هوایی ارتش فورا دو فروند آن را هنگام نشستن در باند فرودگاه منهدم کرد و آنان نیز هواپیمای سوم را مخفی کردند که جستجو برای یافتن آن ادامه دارد.

الزعبی تاکید کرد، نگرانی از بابت دسترسی تروریست ها به هواپیما وجود ندارد چون آنها نمی توانند از آن استفاده کنند اما مساله مهم این است که هدف تروریست ها از انتشار این فیلم و اعلام در اختیار داشتن هواپیما چیست.

وی افزود: احتمال دارد در اختیار داشتن هواپیما توسط تروریست ها با هدف دادن بهانه به رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع باشد و یا بهانه ای برای اتهام زنی به دولت سوریه باشد که هواپیما در اختیار تروریست ها قرار داده در حالی که این ادعا کاملا بی اساس است.

وزیر اطلاع رسانی سوریه در بخش دیگری از اظهارات خود، خاطرنشان کرد، جهان در زمان حاضر شاهد تحولی در فهم حقیقت حوادثی است که بیش از سه سال در سوریه رخ داده و پشت پرده شکل گیری گروه های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره و دیگران آشکار شده است.

الزعبی گفت: این تحول به نفع سوریه است و صداقت دمشق را آشکار کرد که تلاش می کرد دنیا را نسبت به خطر تروریسم آگاه سازد.

وی افزود: اگر سایر کشورها در همان زمان هشدارهای سوریه را نسبت به تروریست های خارجی که از سوی دستگاه های اطلاعاتی کشورهای عربی و منطقه ای حمایت می شوند، جدی می گرفتند بسیاری از خطرهای امروز وجود نداشت.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد، مبارزه با تروریسم در منطقه نمی تواند بدون در نظر گرفتن دمشق باشد و نبود این دولت در ائتلاف و عدم هماهنگی با آن از اهمیت این کشور در مبارزه با تروریسم نخواهد کاست.

الزعبی گفت: کشورش تا آخر برای مبارزه با تروریسم ایستاده و از هر کشوری که در این مورد قصد همکاری داشته باشد استقبال می کند.

وی افزود: سوریه به هیچ طرفی متوسل نشده که عضوی از ائتلاف بین المللی علیه تروریسم باشد و این در حالی است که دمشق به طور مستقیم در جبهه مبارزه با تروریسم قرار دارد.