به گزارش افکارنیوز، " باراک اوباما " رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی تاکید کرد: این حادثه تیراندازی تراژیک و غم انگیز است.

وی افزود: تاکنون علت اصلی و انگیزه فردی که عامل تیراندازی بوده مشخص نشده است.

در طرف مقابل، " استیون هارپر " نخست وزیر کانادا با تروریستی دانستن اقدامات مسلحانه امروز، تاکید کرد: ما از این تهدیدات واهمه‌ای نداریم و دستگاه امنیتی ما همه تدابیر ضروری را به اجرا خواهد گذاشت.

از سوی دیگر، " دیوید کامرون " نخست وزیر انگلیس در پیامی توئیتری با همتای کانادایی خود و مردم این کشور در پی این حادثه ابراز همدردی کرد.

" فرانسوا اولاند " رئیس جمهور فرانسه نیز از همبستگی کامل این کشور با کانادا در پی وقوع این حادثه خبر داد.

" لوران فابیوس " وزیرخارجه فرانسه ضمن ابراز همدردی با مقامات کانادایی، افزود: فرانسه حوادثاخیر در اوتاوا را لحظه به لحظه پیگیری می‎کند.

خاطرنشان می شود پلیس کانادا روز گذشته وقوع سه تیراندازی در پایتخت این کشور را تایید کرد. بر این اساس، یکی از این حوادثتیراندازی در ساختمان پارلمان، یکی در موزه یادبود جنگ و دیگری در نزدیکی یک بازار در مرکز شهر اوتاوا رخ داد.

پلیس کانادا از دست داشتن دو یا سه فرد مسلح در تیراندازی اطراف پارلمان این کشور خبر داده است. در تیراندازی امروز پس از شلیک بیش از ۳۰ گلوله در نزدیکی پارلمان کانادا یک نظامی زخمی شد. یکی از نمایندگان پارلمان کانادا در توئیتر خود از کشته شدن یک فرد مهاجم به دست نیروهای پلیس خبر داد. خبرنگاران حاضر در صحنه پیشتر اعلام کرده بودند فرد مهاجم به تفنگ ساچمه ای مجهز بوده است.