به گزارش افکارنیوز؛ این زنان فلسطینی، به همراه شماری دیگر از مردم فلسطین، به منظور دفاع از مسجد الاقصی در برابر تجاوزهای صهیونیست ها، در این مسجد بست نشسته بودند که صهیونیست ها وارد آن شدند، در این هنگام زنان فلسطینی، فریاد الله اکبر سر دادند.

" رمزی کتیلات " وکیل مدافع زنان ِ بازداشت شده‌ی فلسطینی با بیان این که این زنان، در دادگاه رژیم صهیونیستی محاکمه خواهند شد، به خبرگزاری فرانسه گفت: پلیس رژیم صهیونیستی، بر دروازه های مسجد الاقصی منتظر زنان ماند و هنگام خروج به سمت خانه آنان را بازداشت و به زندانی در نزدیکی تل آویو منتقل کرد.

کتیلات با بیان این که رژیم صهیونیستی پیش از این، کسانی که شعارهایی برای ایجاد هرج و مرج سر می دادند را بازداشت و از آن ها بازجویی و سپس آن ها را آزاد می کرد، خاطرنشان کرد: این نخستین بار است که رژیم صهیونیستی، این اتهام را علیه مسلمانان به کار می گیرد.

رژیم صهیونیستی، در حالی زنان فلسطینی را به اتهام سر دادن الله اکبر، بازداشت کرد که آن ها، این شعار را در داخل مسجد الاقصی سر دادند و مسجد الاقصی قبله اول مسلمانان و یکی از سه حرم ِ مقدس تمام مسلمانان جهان به شمار می رود.

شهرک نشینان صهیونیست، پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، روند تجاوزات خود به مسجد الاقصی را افزایش دادند و از آن زمان، صحن های این مسجد، به عرصه درگیری های متعددِ شهرک نشینان صهیونیست با مسلمانانی تبدیل شده است که برای دفاع از حرمت مسجد الاقصی، در آن بست می نشینند.