به گزارش افکارنیوز، ساعاتی پیش کنفرانس خبری «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و همتای فرانسوی‌اش ‌در پاریس آغاز شد.

رئیس‌جمهور ترکیه در این کنفرانس گفت که ترکیه به دلیل داشتن مرز با سوریه و عراق دارای مشکلاتی منطقه‌ای است و اگر مطالبات آنکارا درباره منطقه حائل برآورده نشود این کشور با جامعه بین‌الملل در مبارزه با تروریسم همکاری نخواهد کرد.

وی در ادامه ادعا کرد که رسانه‌های عربی با این اتهام که ترکیه با داعش و تروریست‌ها همکاری می‌کند به آن ظلم می‌کنند. این رسانه‌ها تلاش می‌کنند وجهه ترکیه را تخریب کنند اما ما تاکید می‌کنیم که از داعش مطلقا حمایت نمی‌کنیم و آن را یک سازمان تروریستی معرفی کرده‌ایم.

اردوغان در ادامه با عجیب دانستن تمرکز ائتلاف آمریکایی ضد داعش بر شهر «عین العرب»(کوبانی) گفت که این ائتلاف با قدرت بر روی شهر کوبانی متمرکز شده است و به دیگر مناطق توجهی ندارد.

وی با اشاره به هزینه‌هایی که ترکیه برای آوارگان سوریه کرده است افزود: جامعه بین‌الملل نباید در قبال تحولات عراق و سوریه آسوده خاطر بماند.

اولاند: وجود نیروی زمینی برای مبارزه با داعش ضروری است

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در این کنفرانس گفت: داعش علاوه بر شهر «کوبانی» شهرهای دیگری از جمله «حلب» را در سوریه تهدید می‌کنند.

رئیس جمهور فرانسه افزود که فرانسه تصمیم گرفت که از ارتش عراق با حملات هوایی و از بعد لجستیکی حمایت کند.

وی در ادامه گفت که جامعه بین‌الملل باید تمام تلاش خود را وقف مقابله با داعش کند و وجود نیروی زمینی برای مبارزه با داعش ضروری است.

رئیسجمهور فرانسه در ادامه با اشاره به اینکه پاریس همچنان از ارتش آزاد حمایت میکند، ادعا کرد: ما میدانیم که در سوریه دو دشمن وجود دارد که عبارتند از داعش و نظام اسد و میان این دو طرف دوستی وجود دارد.