به گزارش افکارنیوزسایت خبری آمریکایی بازفید در گزارشی از تلاش گروه تروریستی داعش برای رسیدن اروپا خبر داد.

در گزارش این سایت خبری آمده است: ‌ روز به روز نشانه‌های تلاش اعضای داعش برای ورود به اروپا جهت انجام عملیات‌های تروریستی بیشتر می‌شود. آخرین نشانهٔ این تلاش داعش، اظهارات یکی از قاچاقچیان انسان است که از تلاش اعضای داعش جهت رسیدن به کشورهای اروپایی خبر داد. این قاچاقچی انسان گفته است که تاکنون ۱۰ تن از اعضای داعش را در میان دیگر مهاجران سوری به اروپا رسانده است.

با افزایش آمار آوارگان سوری در ترکیه به یک میلیون نفر، کار قاچاقچیان انسان به اروپا رونق زیادی پیدا کرد و این قاچاقچی که با نام حسن سخن می‌گفت در عرض سه سال اخیر آوارگان سوری را در ازای دریافت ۲۵۰۰ دلار از هر نفر از ترکیه به یونان انتقال می‌داد.

این قاچاقچی انسان می‌گوید که اخیرا اعضای سوری و عراقی داعش را در میان آوارگانی که به دنبال رسیدن به اروپا هستند، دیده است. این افراد که از طرافداران داعش هستند، ‌ برای تدارک انجام عملیات تروریستی به اروپا می‌روند و منتظر اوامر فرماندهانشان برای انجام عملیات هستند.

مسئولین امنیتی اروپا هم اخیرا نسبت به ورود عناصر داعش به اروپا از طریق قاچاقچیان انسان هشدار دادند و به دنبال وضع قوانینی برای کاهش ورود آوارگان سوری به اروپا هستند.

حسن که کارش از گذشته قاچاق انسان بوده است، ‌ در سال‌های اخیر با یکی از آوارگان سوری آشنا شد که چهره‌ای همچون دیگر آوارگان داشت، ‌ اما حسن پس از رساندن این شخص به یونان فهمید که او در واقع یکی از مسئولان گروه داعش است. این فرد به حسن گفته بود که آن‌ها به دنبال انجام عملیات تروریستی در کشورهای غربی به انتقام شرکت آن‌ها در حمله هوایی به داعش هستند.

حسن می‌گوید: ‌اروپا فکر می‌کند که عناصر داعش در کشورهای غربی حضور ندارند اما مسئول داعش به من گفته است که ما به دنبال ارسال نیرو به غرب برای انجام عملیات هستیم.

پس از دیدار حسن با فرمانده داعش، او بیش از ده نفر از اعضای دیگر داعش را در میان آوارگان سوریه به اروپا رساند و این افراد هزار دلار بیش از دیگران به حسن پول دادند.

قاچاقچیان دیگر انسان هم در مصاحبه با خبرنگاران، ‌ از حضور ده‌ها تن از اعضای داعش در میان آوارگان سوری که اروپا رفتند، ‌ خبر دادند. این قاچاقچیان می‌گویند که نیروهای داعش برای سیاحت به اروپا نمی‌روند، ‌ بلکه آن‌ها به دنبال عملیات تروریستی و مرگ در این کشور‌ها هستند.

کشورهای غربی با وجود گسترش فعالیت داعش در سوریه، به بهانه مبارزه با بشار اسد، تروریستهای مسلح سوری را از لحاظ سلاح، مهمات و پول تجهیز کردند، اما نه تنها بشار اسد سقوط نکرد، بلکه با تضعیف گروههای مسلح سوری، داعش و جبهه النصره در سوریه قدرت گرفتند.