به گزارشافکارنیوز،وزارت کشور مصر و یک مسئول امنیتی اعلام کردند ۹ نفر از جمله ۵ نیروی پلیس در دو انفجار جداگانه‌ای که در قاهره به‌وقوع پیوستند، زخمی شدند. انفجارها در ایستگاه اصلی قطارها در مرکز قاهره و اطراف دانشگاه «حلوان» در جنوب پایتخت به وقوع پیوستند.

وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد، ۵ نیروی پلیس از جمله ۴ افسر در جریان حمله «افراد ناشناسی که سوار بر موتورسیکلتی بودند»، زخمی و برای درمان به بیمارستان منتقل شدند. این افراد بمب کوچکی به سمت نیروهای امنیتی مسئول حفظ امنیت دانشگاه حلوان پرتاب کردند.

یکی از مسئولان این وزارتخانه عنوان کرد یک انفجار در دانشگاه حلوان روی داد. پیشتر برخی مسئولان امنیتی مصر از ووقوع ۲ انفجار در این دانشگاه خبر داده بودند.

این انفجار اندکی پس از آن صورت گرفت که ۴ نفر نیز بر اثر انفجار «بمب صوتی» در ایستگاه اصلی قطارها در قاهره زخمی شدند. یک مسئول امنیتی گفت: «بمب صوتی داخل واگن قطاری در ایستگاه " رمسیس "(ایستگاه اصلی قطارها در مرکز قاهره) که در حال حرکت از " الدلتا " بود، منفجر شد.»

وی افزود: «مسافران قطار که در پیاده‌رو ایستاده بودند بر اثر این انفجار دچار وحشت شدند و هنگام فرار آنها ۴ نفر مجروح شدند.»

همزمان گروه «اجناد مصر» که مرتبط با «القاعده» است، در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به اطراف دانشگاه حلوان را بر عهده گرفت و اعلام کرد این حمله پاسخی به اقدام پلیس در سرکوب دانشجویان این دانشگاه، است.

گروه اجناد مصر همچنین ماه گذشته مسئولیت انفجار بمبی در مقابل ورودی دانشگاه القاهره را بر عهده گرفت. این انفجار به زخمی شدن ۹ تن از جمله ۶ پلیس منجر شد.