به گزارشافکارنیوز،منابع اجرای قانون دولت فدرال آمریکا گزارش کرد که سرویس‌های امنیتی آمریکا درست لحظاتی بعد از سخنرانی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا درباره اصلاحات قانون مهاجرت، یک زن که با خود یک اسلحه ۹ میلی‌متری به همراه داشت را مقابل کاخ سفید دستگیر کردند.

طبق گزارش شبکه «ای بی سی نیوز»، مأموران سرویس‌های محرمانه آمریکا «آوریل لنارت» را با یک سلاح گرم مقابل بخش شمالی کاخ سفید حدود ساعت ۲۰:۳۰ روز پنجشنبه به وقت محلی مشاهده کردند.

لنارت، ۲۳ ساله، با مردی بود که او دستگیر نشد و تحقیقات در اینباره ادامه دارد. این حادثه یک روز بعد از آن به وقوع پیوست که «آر جی کافیم» در نزدیکی کاخ سفید در حالی مشاهده شد که در خودروی وی سلاح و مهمات کشف شد.

«رناع کافیم» ۴۱ ساله شخصا به سمت نیروهای امنیتی کاخ سفید رفته و سپس بازداشت شده است. یک مقام ارشد انتظامی به نیویورک‌تایمز گفته است: «او گفت که کسی به وی گفته است که باید به کاخ سفید بیاید، او هم به همین منظور به واشنگتن آمده است. افسران از وی بازجویی کردند و متوجه شدند که باید تحقیقات در این زمینه ادامه یابد، چراکه به نظر می‌رسد مشکلی در کار است.»

در دو ماه اخیر این چندمین مورد بازداشت افراد مسلح در نزدیکی یا حتی داخل محوطه کاخ سفید بوده است. رسوایی نفوذ امنیتی به کاخ سفید موجب شد رئیس سرویس مخفی کاخ سفید از سمت خود برکنار شود.

اصلاحات قانون مهاجرت آمریکا که توسط اوباما اعلام شد، شامل مقابله با عبور غیرقانونی از مرز، اخراج مجرمان و گسترش مجوز اقامت و کار برای بخشی از مهاجران غیرقانونی آمریکا می شود.

براساس برنامه تازه، والدینی که به شکل غیرقانونی در آمریکا زندگی میکنند اما فرزندشان شهروند یا مقیم قانونی این کشور است می توانند ویزای اقامت و مجوز کاری سه ساله درخواست کنند که گفته می شود تنها این بند از برنامه اوباما ۳.۷ میلیون نفر را از خطر اخراج می رهاند.