به گزارش افکارنیوز، منابع وابسته به ریاست اقلیم کردستان عراق اعلام کردند: مسعود بارزانی با ژنرال " ری اودیرنو " رئیس ستاد ارتش آمریکا دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، مسرور بارزانی مشاور شورای امنیت کردستان و برخی مسئولان نظامی و امنیتی کردستان عراق حضور داشتند.

این منابع بیان کردند: در این دیدار آخرین تحولات میدانی در جبهه های جنگ علیه داعش، ‌ نیازهای پیشمرگان، راه‌های هماهنگی وهمکاری بیشتر میان نیروهای پیشمرگه و ارتش آمریکا و نیروهای عراقی مورد رایزنی قرار گرفت. طرفین بر ضرورت ادامه تلاش های مشترک برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

بارزانی گفت: پیشمرگان در مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰ کیلومتر با امکانات محدود با داعش می جنگند. نیروهای پیشمرگه دستاوردهای مهمی علیه داعش که امکانات نظامی و سلاح های پیشرفته ای در اختیار دارد، داشته اند.

وی افزود: داعش خطری برای همه محسوب می شود و مبارزه با تهدیدات تروریستی تلاش بین المللی مشترک برای غلبه بر مراکز داعش در عراق و سوریه را طلب می کند.

اودیرنو تاکید کرد: دیدار با هدف اطلاع از اوضاع میدانی و رایزنی با بارزانی برای بررسی چگونگی هماهنگی وهمکاری مشترک میان نیروهای ائتلاف بین المللی و نیروهای پیشمرگه که دستاوردهای خوبی علیه داعش داشته اند برگزار شد. آمریکا حامی نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق در جنگ علیه تروریسم است.ما به دنبال از بین بردن موانع کمک به نیروهای پیشمرگه هستیم.