نیویورک، کالیفرنیا، مینیاپولیس، اوهایو و سنت لوییس مهمترین شهرها و ایالاتی هستند که شاهد اعتراضات شدید خیابانی هستند

گروه بین الملل -

ایالات متحده آمریکا به علت تبرئه پلیسی که مایکل براون سیاه پوست را کشته بود، چند روزی است که ملتهب است.

به گزارشافکارنیوز؛ نیویورک، کالیفرنیا، مینیاپولیس، اوهایو و سنت لوییس مهمترین شهرها و ایالاتی هستند که شاهد اعتراضات شدید خیابانی هستند. معترضان شعارهای مختلفی را در حمایت از مایکل براون و در اعتراض به رای دادگاه سر می دهند. در نیویورک ده تن دستگیر شده اند و هزاران نفر از مردم در منتهن جمع شده بودند. در اوکلند کالیفرنیا معترضان اقدام به تخریب خودروهای پلیس و شیشه مغازه ها و فروشگاه ها کردند. همچنین آنها دو بزرگراه اصلی را مسدود کردند و سطل های زباله را در خیابان های اصلی شهر به آتش کشیدند.در لس آنجلس معتضران یکی از بزرگراه های اصلی را بستند که منجر به ترافیک سنگین در این شهر شد. در سن دیگو، گروهی از معترضان بطری هایی را به سمت پلیس پرتاب می کردند و گروهی دیگر نیز به صورت مسالمت آمیز، راهپیمایی می کردند.

در مینیاپولیس تظاهرات با کشیده شدن زنی بر روی زمین توسط یک خودرو، اعتراضات رنگ وحشت به خود گرفته بود.موج تازه اعتراضات که بعد به خشونت کشیده شد، شامگاه دوشنبه در شهر فرگوسن در واکنش به رای هیئت منصفه عالی، آغاز شد.دارن ویلسون افسر پلیسی است که سه ماه پیش مایکل براون جوان سیاه‌پوست غیرمسلح را به ضرب دوازده گلوله کشت.

جان بلمار، رئیس پلیس سن لوئیس در حومه فرگوسن گفته است که این منطقه شاهد خشن‌ترین اعتراض‌ها از زمان تیراندازی به مایکل براون در ماه اوت بوده است.
خانواده براون رای هیات منصفه را " غیر منصفانه " خوانده‌اند و خ
واسته‌اند قانونی وضع شود که براساس آن هر مامور پلیس به یک دوربین مجهز شود تا وقایعی از این نوع ثبت شود.

همزمان دارن ویلسون ماموری که مایکل براون را کشت در اولین بیانیه علنی اش در ارتباط با آن حادثه گفت که " وجدان او در عذاب نیست. "حکم هیات منصفه عالی(گراند ژوری) به این معنی است که او با اتهامات جنایی مواجه نخواهد شد.
او در مصاحبه ای با شبکه ای بی سی گفت که در رویارویی با مایکل براون کار دیگری نمی توانست بکند چون نگران جانش بود.کد خبر: 379133