رسانه هاي خبري لبنان امروز چهارشنبه ناگفته هاي زيادي را از وضعيت كشورشان منتشر كردند كه برخي از آنها در پي مي آيد:

به گزارش ایرنا از بیروت، ** ' علی عمار ' نماینده حزب الله در مجلس لبنان به عنوان موافق دولت نجیب میقاتی نخست وزیر جدید لبنان در جلسه رای اعتماد مجلس چند جمله ای را به زبان فارسی صحبت کرد که با تشویق سایر نمایندگان همراه بود. وی با استفاده از عبارت فارسی ' چطور دیروز حلال بود؛ امروز حرام است ' به مقایسه برخی اعمال متناقض گروه رقیب مقاومت از جمله تمدید مدت ریاست جمهوری الیاس هراوی و عدم موافقت آنان با تمدید دوره ' امیل لحود ' و همچنین مسائل مربوط به نجیب میقاتی پرداخت.

** مسئولان امنیتی لبنان تأکید می کنند که به کارگیری شخصیت های سیاسی، تبلیغاتی، امنیتی و اقتصادی لبنانی توسط امریکا برای پیشبرد اهداف خود در منطقه به خصوص در لبنان از زمان تأسیس سفارت این کشور در بیروت شدت گرفته است. امریکا به روش های مختلف از جمله برقراری دوستی، پرداخت مالی و حتی دامهای غیر اخلاقی این اقدامات خود را دنبال می کند.
** لبنان در میان ۱۳۸ کشور دنیا رتبه ۹۵ و در میان ۱۵ کشور عربی رتبه ۱۱ را در استفاده از تکنولوژی روز در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ میلادی به خود اختصاص داده است.

** تلاش ها برای بازسازی ساختار دبیرخانه گروه ۱۴ مارس همچنان بی نتیجه مانده است. در همین راستا اختلاف بین حزب کتائب به ریاست امین الجمیل با سایر احزاب بالا گرفته است.
** یک مرجع سیاسی(نبیه بری رییس مجلس لبنان) بعد از اینکه متوجه شد که ۱۹ دیپلمات در رتبه مشاور بدون امتحان وارد کادر سیاسی وزارت خارجه این کشور شدند، خواستار رتبه بندی مجدد آنها شد.

** گروه ۱۴ مارس در حال بررسی امکان برگزاری راهپیمایی مردمی در برخی از مناطق بیروت و شمال لبنان با هدف ساقط کردن دولت جدید بعد از تصویب بیانیه هیأت دولت است.
** برخی از مسئولان فرانسوی تأکید می کنند که مشاوران ' سعد حریری ' نخست وزیر سابق لبنان از روزنامه نگاران فرانسوی خواستند تا شایعه کنند که سعد به خاطر تهدیدات امنیتی نمی تواند به لبنان برگردد.
** در سه روز گذشته مشاهده شده که برخی از اشخاص غیر لبنانی از طریق ارسال پیام کوتاه به جهانگردان کشورهای خلیج فارس در بیروت پیشنهاد کردند تا لبنان را ترک کنند.
** یک شبکه تلویزیونی توانسته صحنه هایی از چند فرد مسلح لبنانی وابسته به گروه ۱۴ مارس را که وارد اراضی سوریه شدند را ضبط کند ولی به خاطر تهدیدات علیه فیلمبردار، نتوانست آن را پخش نماید.
** برخی از محافل دیپلماتیک می گویند که کشورهای بزرگ بار دیگر از ' نجیب میقاتی ' نخست وزیر لبنان و دولت وی خواستند تا به رغم تصویب بیانیه هیأت دولت در پارلمان به قطعنامه ۱۷۵۷شورای امنیت درخصوص التزام لبنان به دادگاه حریری پایبند باشد.

** ' مروان شربل ' وزیر کشور لبنان، سرلشکر ' علی الحاج ' را به خاطر موضع گیری وی نسبت به کیفرخواست دادگاه حریری به دفترش فرا خواند و از وی خواست تا هیچ موضع گیری در این خصوص اتخاذ نکند.

** نمایندگانی از گروه ۱۴ مارس به زودی به سفارتخانه های کشورهای عربی و غربی در لبنان خواهند رفت و یادداشت هایی به اسم گروه ۱۴ مارس را به این سفارتخانه ها مبنی بر درخواست برای عدم همکاری با دولت جدید لبنان تحویل خواهند داد.

**حضور ' فؤاد سنیوره ' نخست وزیر اسبق لبنان و رییس فراکسیون المستقبل در مراسم اولین سالروز ارتحال سید ' محمد حسین فضل الله ' مرجع شیعه لبنان باعثناخرسندی حزب المستقبل و چند تن از نمایندگان آن شد.

** منابع ۱۴ مارس تأکید می کنند که دادگاه حریری شروع به بررسی و تحقیق در خصوص سخنان سید ' حسن نصرالله ' دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر ارتباط برخی از محققان و کارشناسان به دستگاه امنیتی امریکا و همچنین اتهام مربوط به دوستی میان ' کاسیزی ' رییس دادگاه حریری با اسراییل کرده است.

**احتمالا دادگاه حريري به زودي اسامي حدود ۱۴ تا ۱۷ نفر از ديگر كساني كه به نوعي در ترور رفيق حريري دست داشتند را اعلام خواهد كرد.