به گزارشافکارنیوز،" علی دوای لازم " تأکید کرد: استان میسان با شرکت های تأمین کننده کادر پزشکی در داخل عراق، قراردادهایی را امضا کرده است که در چارچوب آن، ۱۵ پزشک سوری به این استان آمده اند و قرار است در روزهای آینده، ۹ پزشک دیگر نیز وارد استان شوند.

دوای به شبکه عراقی سومریه نیوز گفت: این پزشکان دارای تخصص های قلب، بیماری های داخلی، کودکان، پزشک اورژانس، پزشک عمومی و تخصص های دیگر هستند.
وی خاطرنشان کرد: استان میسان آمادگی پذیرش و استقبال از کادر پزشکی برای انجام وظایفشان را دارد و مسکن و مایحتاج آنها را تأمین می نماید.

استاندار میسان افزود: کلیه بیماران استان در بیمارستان ها، مراکز درمانی و تخصصی مرکز استان و سایر شهرها و بخش های میسان به طور رایگان پذیرش و معاینه می شوند.
یادآور می شود استان میسان در دوم اکتبر ۲۰۱۴ قراردادی را با یک شرکت متخصص در زمینه ارائه خدمات پزشکی برای وارد کردن شش پزشک خارجی و عرب برای کار در بیمارستان های این استان امضا و اعلام کرد کلیه امکانات لازم برای فعالیت این پزشکان را فراهم می کند.

از زمان اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ توسط امریکا، بیش از ۱۵ هزار پزشک این کشور را به دلیل ناامنی ترک کرده اند و این امر باعث مشکلاتی در بخش بهداشت و درمان عراق شده است. از این رو وزارت بهداشت این کشور، برای رفع این کمبود در کادر درمانی، اقدام به جذب پزشکان و پرستارانی از هند کرده است.