به گزارش افکارنیوز، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سندی محرمانه فاش کرده است و در آن پیرامون افزایش تحریم‌های تل‌آویو از طرف کشورهای اروپایی و در مقابل، همبستگی بیشتر آنها با فلسطینی‌ها هشدار داد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در شماره امروز(سه شنبه)، جزئیات سند مذکور را که آن را «ویرانگر» توصیف کرده، منتشر نمود و نوشت: سند ویرانگر مذکور، پیش‌بینی‌هایی بویژه برای سال ۲۰۱۵ دارد و میزان «سونامی سیاسی»(مورد توجه اسرائیل) را که عملا بخشی از آن آغاز شده، نشان می‌دهد.

یدیعوت سپس درباره ادامه نزدیکی مواضع فلسطینی - اروپایی هشدار داد و نوشت: تأثیرات حال حاضر آمریکایی، قدرت اتخاذ تصیم‌های عملی را تا بعد از انتخابات پارلمانی اسرائیل در ۱۷ مارس به تأخیر می‌اندازد اما روند عملی(همگرایی با فلسطین) همزمان با ادامه به رسمیت شناختن دولت فلسطینی در پارلمان‌های ملی ادامه دارد. این روزنامه صهیونیستی به پارلمان‌های اسپانیا، انگلیس، فرانسه و ایرلند اشاره کرد که در طی چند ماه گذشته فلسطین را به رسمیت شناختند.

بر اساس سند مذکور که توسط «گیلعاد کوهن» دبیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امضا شده است، این نزدیکی فلسطینی – اروپایی همچنین در فعالیت‌های حمایتگرانه فرانسه از فلسطین در شورای امنیت نیز دیده می‌شود.(در اشاره به رای مثبت فرانسه به قعطنامه پایان اشغالگری اسرائیل در شورای امنیت به تاریخ ۲۶/۹ / ۹۳)

سند مزبور در ادامه پیرامون تشدید تدابیر اروپایی علیه رژیم صهیونیستی مانند ممنوعیت خرید تولیدات شهرک‌های اسرائیلی، افزایش تحریم‌ها، کاستن از صادرات امنیتی اسرائیلی و سرمایه‌گذاری‌های خارجی، افزایش تحریم‌های آکادمیک علیه اسرائیل و درخواست پرداخت غرامت از این رژیم به خاطر خسارت‌هایی که به طرح‌های اروپایی در سرزمین‌های اشغالی وارد شده است، هشدار داد.

اتحادیه اورپا در سال ۲۰۱۴ به صورت رسمی تحریم‌های گسترده‌ای علیه شهرک‌های اسرائیلی آغاز کرد و از تمامی اعضا خواست آن را اجرا کنند. این اقدام اتحادیه اروپا نتیجه رأی دادگاه لاهه در سال ۲۰۰۴ بود که در آن شهرک‌های اسرائیلی را غیر قانونی اعلام کرد.

از سوی دیگر سند منتشر شده اعلام کرد هیچ ضمانتی وجود ندارد که آمریکا باری دیگر از حق وتوی خود به نفع اسرائیل در شورای امنیت استفاده کند.

سند افشا شده درنهایت به برنامه هستهای ایران نیز گریز زده و نوشت: احتمال دارد ایران با گروه ۵+۱ در شش ماهه اول امسال (۲۰۱۵) به توافق برسد که برآوردهای نشان میهد توافق خوبی نیست و اسرائیل با مخالفت خود در این زمینه به سمت انزوا خواهد رفت.