به گزارش افکارنیوز، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با یک روزنامه از کشور «چک» که قرار است صبح روز پنجشنبه(۲۵ دی‌ماه) متن کامل آن منتشر شود تاکید کرد: ما مخالف کشتار بی‌گناهان در هر نقطه‌ای از جهان هستیم.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به حمله به هفته‌نامه فکاهی شارلی ابدو، حوادثمنطقه و فرانسه را ناشی از سیاست‌های اروپا دانست و گفت که سیاست‌های اروپا باعثوقوع چنین حوادثی شده است.

رئیس جمهور سوریه در ادامه افزود که هنگامی که پای کشتار شهروندان غیر نظامی در میان باشد صرف نظر مواضع سیاسی، چنین اقدامی تروریسم محسوب می‌شود.

اسد با تاکید بر اینکه افراد بی‌گناهی در سوریه طی چند سال اخیر کشته شده‌اند، افزود: ما هزاران فرد بی‌گناه را در سوریه از دست دادیم و به همین دلیل با خانواده‌های کسانی که(در فرانسه) کشته شده‌اند احساس همدردی می‌کنیم.

بشار اسد که از هشدارهای پیشین خود در خصوص بازگشت تروریست‌ها به کشورهای غربی سخن می‌گفت، افزود: ما می‌خواهیم به بسیاری در غرب یادآوری کنیم که از آغاز بحران در سوریه نسبت به این پیامدها گوشزد کرده بودیم.

رئیس‌جمهور سوریه افزود: حوادثفرانسه به مثابه بازخواستی از سیاست‌های اروپا بود؛ زیرا این سیاست‌ها مسؤول حوادثمنطقه ما و حوادثاخیر فرانسه است. ‎

اسد گفت: سیاستمداران غربی کوتاه نظر هستند و دید آنها محدود است. آنها به سخنان ما گوش ندادند و آنچه در فرانسه رخ داد صحت سخنان ما را تایید می‌کند.

بشار اسد در ادامه تصریح کرد: ما همواره به غرب میگفتیم که جایز نیست از تروریسم حمایت و پوشش سیاسی برای آن فراهم کنید؛ زیرا پیامدهای این اقدام به کشور و ملتهای شما باز خواهد گشت.