به گزارش افکارنیوز، آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل مدعی شد که ارتش اسرائیل حمله به قنیطره را انجام نداده است.

این سخنان در شرایطی مطرح می‌شود که صهیونیست‌ها در دو روز گذشته پس از بیانیه شدید فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره پاسخ به صهیونیست‌ها مدعی شده‌اند که در حمله خود از حضور فرمانده سپاه پاسداران و فرماندهان حزب الله لبنان در خودرو هدف قرار گرفته اطلاع نداشته‌اند.

در همین زمینه «یعقوب عمیدرور» ژنرال اسرائیلی نزدیک به کابینه بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که مقامات صهیونیستی هنگام اجرای عملیات قنیطره، اطلاعاتی درباره حضور «محمد علی الله دادی» سردار ایرانی در قنیطره سوریه در دست نداشتند.

یک منبع امنیتی صهیونست هم روز سه‌شنبه به خبرگزاری «رویترز» گفته بود که این رژیم در حمله به جنوب سوریه، قصد نداشته فرمانده ایرانی را هدف قرار دهد و تصور می‌کرده به گروهی از نیروهای سطح پائین حمله کرده است.

این در شرایطی است که روزنامه «السفیر» لبنان در تحلیل اظهارات مقامات صهیونیستی درباره عمدی نبودن شهادت سردار ایرانی در قنیطره نوشت: دشمن اسرائیلی به داشتن توان بالای اطلاعاتی معروف است و حمله آن به قنیطره بدون شناسایی هویت افراد امکان ندارد بنابراین مطرح شدن موضوع عمدی نبودن اسرائیل در شهادت سردار ایرانی برای فریب دادن ایران است.

یک بالگرد صهیونیستها روز یکشنبه این هفته با شلیک دو راکت ۶ فرمانده حزب الله از جمله جهاد مغنیه پسر عماد مغنیه و همچنین سردار الله دادی را به شهادت رساند.