به گزارش افکارنیوز، پنتاگون روز شنبه(دیروز) اعلام کرد که تکفیری‌های «داعش» رسماً از شهر مرزی سوریه موسوم به «کوبانی» واقع در مرز سوریه و ترکیه خارج شده‌اند.

«جیمز تری» یکی از فرماندهان ارشد ائتلاف ضدداعش تصریح کرد: «نیروهای زمینی کرد به حمایت از نیروی هوایی ما در بازپس گیری شهر کوبانی موفقیت‌آمیز عمل کردند و این مسئله پوچ بودن ادعای شکست‌ناپذیری داعش را نشان می‌دهد».

وی ادامه داد: «ائتلاف بین‌المللی به حملات خود علیه داعش در بقیه مکان‌هایی که حضور دارند ادامه می‌دهد».

روز گذشته نیز «مصطفی باهوز» فعال سیاسی کُرد حاضر در کوبانی در گفت‌وگو با شبکه «السومریه نیوز» گفت: نیروهای مردمی کُرد در روزهای گذشته، ۱۶ روستا را از چنگ تروریست های داعش خارج کردند.

شهر عین العرب(کوبانی) از اواخر تابستان گذشته، هدف حمله گروهک داعش قرار گرفته و در حالی که ابتدا ترکیه برای کمک به مردم کرد همکاری نمی‌کرد، سرانجام نیروهای پیشمرگه کردستان عراق موفق شدند با اجازه ترکیه از مرز این کشور به کمک شهر عین‌العرب بروند.

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که ائتلاف به رهبری آمریکا علیه داعش بیش از ۷۰۰ حمله هوایی در داخل و اطراف کوبانی صورت داده است و حدود ۲۸۰ جایگاه مبارزه، ۱۰۰ ساختمان و بیش از ۶۰ خودروی نظامی داعش از جمله چندین تانک و دیگر تجهیزات نظامی مربوط به این تکفیری‌ها را تخریب کرده است.

وی تصریح کرد: نیروهای کرد به حمایت از نیروهای هوایی ائتلاف بینالمللیی، داعش را از پناهگاه هایشان در کوبانی در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۵ بیرون کردند.