به گزارش افکارنیوز، " ماری هارف " سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای انحال پارلمان در یمن را رد کرد.
وی همچنین تاکید کرد که تنها " عبد ربه منصور هادی "[رئیس جمهور مستعفی یمن] اختیار اعلام پیش نویس قانون اساسی را دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه خواستار اجرای تصمیماتی شد که تمامی گروه‌های یمنی با آن موافق هستند.
از سوی دیگر سخنگوی دبیر کل سازمان ملل گفت که بان‌کی‌مون به دقت اوضاع در یمن را زیر نظر دارد.
وی افزود که دبیر کل سازمان ملل به شدت از تحولات اخیر در یمن نگران است.
ساعتی پیش گروه‌های سیاسی یمن با حضور در کاخ ریاست جمهوری این کشور در صنعاء بیانیه انقلابی شماره یک خود را در خصوص قانون اساسی صادر کردند.
این بیانیه پس از آن صادر شد که مهلت انصار الله به گروه‌های مختلف سیاسی یمن به منظور حل و فصل بحران ناشی از استعفای رئیس جمهوری پایان یافت.
در این بیانیه آمده است: در پاسخ به اراده آزاد حامی انقلاب و خواسته‌هایی که در نشست گسترده اخیر در صنعاء مطرح شد و در راستای سروسامان دادن به مسائل کشور از سوی کمیته‌های انقلابی، نیروهای انقلاب سپتامبر سخت تلاش کردند اوضاع کشور را تحت کنترل درآورده و یمن را از بحران ناشی از استعفای غیرمنتظره رئیس جمهور نجات دهند اما برخی گروه‌ها همچنان اراده مردم بزرگ یمن را به چالش می‌کشند.
در این بیانیه ضمن تهدید نیروهای تکفیری و تاکید بر بهبود وضعیت نهاد نظامی و امنیتی، بر حمایت از کشور و ارتقای نام آن تاکید شده است.
مراسم اعلام قانون اساسی جدید در یمن با حضور گروه‌های سیاسی، نظامی، اجتماعی و شخصیت‌های دینی و دانشگاهی همراه بود که از جمله آنها وزیر دفاع و وزیر کشور یمن بودند.
این در حالی است که "جمال بن عمر" فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن نیز قبل از اعلام این بیانیه به ریاض پایتخت عربستان رفته بود.