به گزارش افکارنیوز، گردان های حزب الله عراق با انتشار این فیلم تأکید کرد، سرنشینان بالگرد تصمیم گرفتند کمی قبل از غروب آفتاب ماموریت پلید خود را اجرا کنند تا کارشان فاش نشود.

در بیانیه گردان های حزب الله آمده است که بخش اطلاعات این گردان ها فیلمی را به دست آورده که در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۱۵ ضبط شده است. این فیلم نشان می دهد که یک بالگرد شینوک آمریکا در ارتفاع کم بر فراز منطقه الآبار تحت کنترل داعش توقف کرد و اشیایی را برای دو خودرویی که زیر بالگرد بودند پرتاب کرد.

بنابراین گزارش، حوادثفرود هواپیماهای ناشناس در مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش در چند منطقه تکرار شده است، به طوری که یک فروند بالگرد روز جمعه ۶ فوریه ۲۰۱۵ در یکی از ورزشگاههای فلوجه که تحت کنترل داعش است، فرود آمد. این در حالی است که یک بالگرد آمریکایی دیگر ۹ فوریه ۲۰۱۵ در منطقه دخیله شهر زرباطیه فرود آمد.

در پی انتشار این خبرها، شماری از نمایندگان پارلمان عراق از دولت این کشور خواسته اند تحقیقاتی در این زمینه انجام دهد.

یادآور می شود حزب الله عراق اخیرا در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای پشتیبانی موشکی و توپخانه گردانهای حزب الله، یک بالگرد آمریکایی را مجبور به فرار کردند. این بالگرد آمریکایی در یکی از زمین‌های ورزشی فلوجه که تحت کنترل گروه تروریستی داعش است، فرود آمده بود.

نیروهای حزب الله عراق با شلیک موشکهای کاتیوشای ۱۰۷ و خمپارههای ۱۲۰ به سوی مواضع داعش، این بالگرد نظامی آمریکایی را مجبور کردند که منطقه را ترک کند.