به گزارش افکارنیوز، این روزنامه به نقل از یک دروز اسرائیلی نوشت: معارضان سوری از وی خواسته اند که به نخست وزیر اسرائیل بگوید که اسرائیل باید ضربه سنگین دیگری به ایران و حزب الله وارد کند.

وی افزود: این هشدار برای آن است که ارتش اسرائیل قبل از آن که محور مقاومت بتواند کنترل منطقه جولان اشغالی را به دست گیرد، وارد عمل شود.

بر اساس این گزارش سرکرده شورشیان مسلح در جنوب سوریه متعهد شده است که علیه حزب الله و نیروهای ارتش سوریه که عملیات گسترده ای علیه تروریست ها در مناطق مرزی نزدیک به اسرائیل و اردن، آغاز کرده اند، دست به جنگ های چریکی بزند.

" مندی الصفدی " که پیشتر ریاست امور کارکنان دفتر " ایوب کارا " معاون سابق وزیر توسعه رژیم صهیونیستی را به عهده داشت به طور مستقل با اعضای جریان موسوم به " لیبرال دموکرات سوریه " که مخالف تندروها بوده و تمایل به برقراری روابط دوستانه با اسرائیل دارند، دیدار کرده است.

وی حدود یک هفته پیش نیز در بلغارستان با سرکرده های گروه موسوم به " انقلابی های سوری " و برخی فعالان سوری، دیدار و پیام هایی از جانب آنها تقدیم نتانیاهو کرد.

الصفدی در مصاحبه با پایگاه خبری جیروزالیم پست گفت: در چند روز گذشته درگیری های شدیدی بین نیروهای تحت حمایت ایران، سوریه و حزب الله علیه گروه های مسلح سوری صورت گرفته و محور سوری از هر ابزاری برای تحقق هدف خود مبنی بر سیطره بر مناطق مرزی در جنوب استفاده می کند.

وی افزود افراد مسلح در برخی مناطق موفقیت هایی کسب کرده اند ولی در عین حال متحمل ضربات سنگینی شده اند.

الصفدی گفت: بسیاری از افراد مسلح در چند روز گذشته در جنوب سوریه زخمی شده اند و شمار زیادی از آنها برای درمان راهی اسرائیل شده اند و تاکنون حدود ۲۰۰۰ مسلح سوری در اسرائیل معاجله شده اند.

وی تصریح کرد که افراد مسلح سوری چند روز پیش از طریق واتس اپ با من ارتباط برقرار کردند و از من خواستند از طرف آنها به نتانیاهو بگویم که اسرائیل باید ضربه کوبنده دیگری به ایران و حزب الله وارد کند تا پیشروی نیروهای آنها در مناطق جنوبی سوریه متوقف شود.

الصفدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جبهه النصره حضور کمرنگی در جنوب سوریه دارد و اسرائیلی ها حق برقراری تماس با آنها را ندارند زیرا النصره گروهی تروریستی است و اسرائیل تنها با گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه ارتباط دارد.

وی عقیده دارد که تعداد عناصر داعش کمتر از سایر گروه های مسلح تحت حمایت غرب است اما به علت این که عناصر این گروهک اقدام به سوزاندن مردم می کنند، مورد توجه همه رسانه ها قرار گرفته اند.