به گزارش افکارنیوز، بر اساس خبری که خبرگزاری دجله عراق به استناد منابع امنیتی کردی منتشر کرده است، فرمانداری شهر اورفای ترکیه از روز ۱۳ فوریه با بهانه وقوع یک انفجار در اطراف چادرهای پناهندگان جنگ زده سوری کُرد در منطقه مرزی، این منطقه را منطقه نظامی و امنیتی دانست و هر گونه عبور و مرور در مناطق مرزی از سوی ترکیه را ممنوع اعلام کرد.

اکنون منابع امنیتی کرد اعلام کرده اند که نگهبان ها و نیروهای دیدبان کُرد در روستاهای اطراف شهر(عین العرب) کوبانی در اطراف روستای تل الابیض که اکنون از جمله نقاط تحت اشغال داعش است و این گروه در این منطقه سعی دارد تا با مقاومت در برابر نیروهای مردمی کُرد از این منطقه بار دیگر حجمی از آتش حمله را به سوی شهر عین العرب را سازماندهی کند، کامیون های متعلق به سازمان امنیت ترکیه که برای انتقال مهمات از آنها استفاده می کند، را مشاهده کرده اند.

این منابع گفته اند که حضور این کامیون ها در منطقه حرکت ممنوع و انتقال مهمات از طریق آنها به نیروهای تحت فشار داعش از طرف مردم روستاهای اطراف و مردمی که در کمپ های اطراف نوار مرزی حضور دارند، در حوالی ساعت ۱ بامداد روز گذشته دیده شده است. همچنین برخی گزارش ها علاوه بر حضور کامیون حامل سلاح از حضور برخی ماشین های پلاک ترکیه در منطقه خبر داده اند.