به گزارش افکارنیوز، خبرگزاری رویترز از شنیده شدن صدای تیراندازی مقابل مرکز پلیس فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا خبر داد.

منابع خبری محلی اعلام کردند که در جریان درگیری بین پلیس فرگوسن و معترضان ۲ نیروی پلیس به‌ضرب گلوله زخمی شدند.

پلیس فرگوسن همچنین اعلام کرده است که تیراندازی مقابل مرکز پلیس همچنان ادامه دارد.

مقامات محلی اعلام کردند که به دنبال بروز در گیری در مقابل مرکز پلیس فرگوسن این مرکز به حالت تعطیلی در آمده است.

روز چهارشنبه «توماس جکسون» رئیس پلیس فرگوسن اعلام کرد که تصمیم دارد از مقام خود استعفا کند، اما پیش از آن تمایل دارد اطمینان حاصل کند که دپارتمان پلیس این شهر منحل نمی‌شود.

«اریک هولدر» دادستان کل آمریکا اخیراً اعلام کرد که برای اصلاح مرکز پلیس فرگوسن و جلب اعتماد مجدد مردم تا انحلال این مرکز پیش می‌رود.

وزارت دادگستری آمریکا به‌دنبال انجام تحقیقی گسترده در دپارتمان پلیس شهر فرگوسن اعلام کرد که مأموران پلیس و نهادهای اجرایی این شهر از جمله قضات در پیگیری پرونده‌ها و بازداشت‌ها رفتاری نژادپرستانه به‌ویژه با شهروندان سیاهپوست دارند.

گزارش وزارت دادگستری آمریکا همچنین بیان می‌کند که مأموران پلیس و قضات آمریکایی مطالب طنزآمیزی با موضع تبعیض نژادی را در تلفن‌های همراه خود رد و بدل می‌کنند.

اعتراض‌های گسترده‌ای در ده‌ها ایالت آمریکا از جمله میسوری، واشنگتن و نیویورک در اعتراض به اقدام‌های خشونت آمیز مأموران پلیس در قبال سیاهپوستان آمریکایی برگزار شده است.

«دارن ویلسون» مأمور پلیس سفیدپوست شهر فرگوسن که در تاریخ ۹ آگوست گذشته با شلیک گلوله «مایکل براون» جوان ۱۸ساله غیرمسلح و سیاهپوست را به قتل رسانده بود، مطابق حکم دادگاه از تمامی اتهام‌ها تبرئه شد.

شاهدان عینی اعلام کرده بودند که براون به‌نشانه تسلیم دستهای خود را به‌سمت بالا گرفته بود، اما ویلسون با وجود این به وی شلیک کرد.