به گزارشافکارنیوز،در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «دلسی رودریگز» وزیر امور خارجه ونزوئلا طی مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «چشم‌انداز ونزوئلایی» در روز گذشته درخصوص اقدامات اخیر ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: هم‌اکنون «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا به دنبال کسب مجوزی برای حمله نظامی به کشوری نامشخص و اعطای آن به «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور است، مجوزی که هدف حمله آن و مکان جغرافیایی‌اش نامعلوم است، دولت واشنگتن همواره به دنبال قدرت بخشیدن به کنگره خود بوده است تا حدی که این کنگره در شرایط مورد نیاز بتواند اجازه حمله و نفوذ نظامی به هر کشوری در جهان را صادر کند.

«رودریگز» در این رابطه افزود: اقدامات اخیر آمریکا نشان‌دهنده هدف او برای حمله و تجاوز به کل جهان است، امری که تمامی قوانین بین‌المللی را نیز نقض می‌کند.

«رودریگز» درحالی که سیاست‌های جدید کاخ سفید را جنگ‌طلبانه تلقی می‌کرد خاطرنشان کرد که ونزوئلا و همه کشورهای جهان باید در مقابل چنین تهدیدات و اقدامات آمریکا آماده بوده و همواره از اتحاد و همبستگی مردم خود در برابر این شرایط دفاع کنند.

به گفته وزیر امور خارجه ونزوئلا، آمریکا برای حمله به هر کشوری که بخواهد به هیچ‌وجه کوتاهی نکرده و همه این اقدامات را به بهانه مبارزه با تروریسم انجام می‌دهد، باندهای تروریستی که خود آن‌ها را آموزش داده و تجهیزات و سلاح نیز به آن‌ها داده است.

طی روزهای اخیر «کری» از کنگره آمریکا درخواست کرده تا مجوز حمله نظامی علیه گروه تروریستی داعش را صادر کند و آن را به «اوباما» اعطا کند درحالی که در این مجوز کشور مورد نظر و منطقه جغرافیایی آن نامشخص باشد.

«رودریگز» همچنین در اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی نظامیان کشورش بیان کرد که این کشور با اعمال این‌گونه محدودیت‌ها نه تنها خواستار تحریم اقتصادی و مالی ونزوئلا است بلکه به دنبال فراهم کردن شرایط برای مداخله نظامی علیه ونزوئلا نیز می‌باشد.

اوباما در ۹ مارس گذشته حکم تحریم هفت نظامی و مأمور پلیس ونزوئلایی را صادر کرده و دسترسی مالی این افراد به اموال و سیستم مالی را نیز ممنوع کرد.