به گزارشافکارنیوز،گروهک داعش امروز پنجشنبه، ۵۰ نفر را ربود که بیشترشان از قبیله «الجمیلات» در شهرک «الکرمه» از توابع استان الانبار هستند.

بنا بر گزارش وبگاه خبری «شفق‌نیوز» عراق، یک مقام امنیتی با اعلام این خبر گفت که داعشی‌ها «شیخ مظهر محمد المشوح الجمیلی»(از بزرگان قبیله) و «مؤید انور المشوح» پسر عمویش را به اتهام نقض بیعت و تشکیل نیروهای ضد داعش که به نیروهای عراقی(نیروهای بیداری) کمک می‌کند، ربودند.

بنا بر گفته این مقام امنیتی که هویتش فاش نشد، داعش روند ربایش افراد در مناطق تحت کنترل خود در شهرک الکرمه را که نزدیک شهر «فلوجه»(۷۰ کیلومتری غرب بغداد) است، تسریع کرده و گسترش داده است.

پیش از این نیز اعلام شده بود که مناطقی در الکرمه آزاد شده است اما این شهر هنوز آلوده به حضور عناصر تکفیری داعش است.

گفته می‌شود تاکنون دست‌کم ۵۳ نفر که بیشترشان از قبیله الجمیلات یا الجمیله هستند، ربوده شده‌اند و در میان این افراد، عناصری از پلیس و نیروهای بیداری(قوات الصحوة) حضور دارند که داعش آنان را مجبور به چیزی کرده که آن را «توبه» می‌خواند.

الانبار که بیش از یک سال است، شاهد حمله افراد مسلح سپس عناصر داعش به این استان است، از چند روز گذشته شاهد عملیات جدید ارتش عراق به نام «شهید سرلشگر ستاد نجم السودانی» در شرق و غرب شهر الرمادی، مرکز استان است.

این عملیات همزمان با عملیات لبیک یا رسولالله برای آزادسازی استان صلاحالدین به مرکزیت تکریت، آغاز شده و در جریان است.