به گزارشافکارنیوز،" حیدر العبادی " با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: عید نوروز را به همه ملت عراق به ویژه به کُردها تبریک می گویم و امیدوارم که سال آینده، این عید را در کمال برکت، صلح و ثبات در کشورمان جشن بگیریم.

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، العبادی از مردم عراق خواست از عید نوروز به عنوان بهانه ای برای همبستگی و وحدت و برادری میان همه طرف ها و طیف ها بهره گیرند و تاکید کرد که عراق، درگیر چالش هایی است که تنها با همبستگی و وحدتِ صف می توان آن ها را پشت سر گذاشت.

وی افزود: این عید، نقطه اشتراکی است که همه ما را بر سر نیکی و محبت گردهم می آورد و زمینه پافشاری برای برقراری امنیت در کشور و بازسازی و شکوفا کردن آن، فراهم می آورد.
از سوی دیگر، " فؤاد معصوم " رئیس جمهور عراق نیز عید نوروز را به ملت عراق تبریک گفت.
در بیانیه معصوم آمده است: نوروز، عید بهار، بخشش و صلح است. این عید را صمیمانه به همه مردم عراق و به ویژه کُردها تبریک می گویم.

وی تاکید کرد: امسال، در حالی نوروز را جشن می گیریم که ملتِ ما درگیرِ نبردهای دلیرانۀ آزادسازی مناطق کشور از دست سازمان تروریستی داعش است و در این راه شهدای گرانقدری را فدای آزادی و عزت کشور کردیم و این در حالی است که مردم، اعم از زنان پیران و کودکان، از سرکوب مضاعف تروریسم رنج می برند.
رئیس جمهور عراق، همچنین خاطر نشان کرد: اطمینان دارم که ملت عراق، پیروز خواهد شد و عراقِ فدرالِ دموکرات و چندصدایی را خواهد ساخت و در سایۀ چنین نظامی، همگی از نعمت برابری و حقوق شهروندی، بهره مند خواهند شد.

فؤاد معصوم در پایان ابراز امیدواری کرد که نوروز نمادی الهام بخش برای برآوردن چشمداشت های ملت عراق و برقراری امنیت و شکوفایی کشور باشد.