یک مرد تازه مسلمان شده استرالیایی پس از اینکه در یک بار در سیدنیشراب خورده بود ، شبانه در منزلش و به هنگام خواب به تخت بسته شد و از سوی چهار فردی که گفته می شود از سوی یک روحانی تندرو سلفی دستور گرفته بودند ، ۴۰ ضربه شلاق خورد!

به گزارش البرزنیوز به نقل از العربیه چهار اسلامگرای تندرو ساعت یک بعد از نیمه شب وارد خانه " کریستیان مارتینیز " ۳۱ ساله شدند و او را به تخت بستند. و با استفاده از کابل برق اقدام به زدن ۴۰ ضربه شلاق به بدن کریستیان کردند. کریستیان اما به دلیل بسته بودن دهانش حتی نتوانست فریاد بزند.

تولگا شفشی ۲۰ ساله ترکیه ای الاصل، یکی از چهار اسلامگرای تندرو است که اقدام به زدن شلاق به کریسیتان کرد. وی توسط پلیس استرالیا دستگیر شده است.

قیصر طراد رئیس " انجمن دوستی اسلام و استرالیا " و سخنگوی شیخ تاج الدین الهلالی مفتی استرالیا، در این باره گفت که این چهار نفر کریستیان را می شناختند زیرا به همراه یکدیگر به مسجد می رفتند.
به گفته او یکی از آن ها کریتسیان را در حال وارد شدن به یکی از بارها دید و سپس به گونه ای او را تنبیه کردند که مشخص است اسلام را نفهمیده اند. او تاکید کرد: " همه ما اینجا در سیدنی این عمل آن ها را محکوم می کنیم. هیچ کس حق ندارد خارج از چارچوب حکومت محلی کسی را تنبیه کند. "

طراد خاطرنشان کرد که مفتی استرالیا با صدور بیانیه ای اقدام این چهار نفر را محکوم کرد و از مقام های استرالیایی خواست " آن ها را به عنوان بیماران روانی در تیمارستان بستری کنند چرا که آن ها قربانیان آموزه های غلط از اسلام هستند و هیچ حقی برای منصوب کردن خود به عنوان مجریان شریعت اسلامی نداشتند. "

گفتنی است که روحانی سلفی صادر کننده حکم، پیشتر از استرالیا اخراج شده و هم اکنون در منطقه الضنیه در شمال لبنان اقامت دارد. او در مسجدی در منطقه لاکامبا در سیدنی فعالیت می کرد و اکنون از طریق اینترنت با هواداران خود در استرالیا ارتباط برقرار می کند، به آن ها خط می دهد، برایشان فتوی صادر می کند، دستور می دهد، سی دی های آموزشی به آن ها می رساند و آن ها را به اجرای احکام اسلامی در میان بیش از نیم میلیون مسلمان ساکن منطقه که بیشتر آن ها لبنانی هستند تشویق می کند.

مسئولان استرالیایی هویت فردی که خود را تسلیم کرده را تا کنون فاش نکرده اند اما اعلام داشتند که وی ۴۳ ساله است و در یکی از مراحل شلاق زدن که ۳۰ دقیقه طول کشیده، شرکت داشت. به نظر می رسد هر چهار نفر که ریش های بلندی دارند به نوبت در زدن شلاق به کریستیان مشارکت کردند.