به گزارش افکارنیوز، یک منبع آگاه یمن اعلام کرد که «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن که برای شرکت در نشست سران اتحادیه عرب به شرم‌الشیخ رفته است، به منظور جلب حمایت‌های بیشتر، سفری دوره‌ای به کشورهای اروپایی و عربی برنامه‌ریزی کرده است.

براساس این گزارش، هادی به «عدن» در یمن بازنخواهد گشت و به چند کشور غربی و عربی سفر خواهد کرد و بعید نیست که حتی در نشست‌های شورای امنیت حضور یابد تا اعضای این شورا را در جریان تحولات کشورش قرار دهد.

روزنامه سعودی «عکاظ» با انتشار این خبر نوشت که هدف از این سفر، جلب حمایت‌های بدون توقف بین‌المللی برای عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن است.

جنگنده‌های چندین کشور عربی در چارچوب ائتلافی موسوم به «طوفان قاطع» به رهبری عربستان سعودی از بامداد روز پنجشنبه(دیروز) به یمن حمله کرده‌اند تا مانع دستیابی انقلابیون این کشور به اهدافشان شوند.

هواپیماهای ۵ کشور عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان سعودی، امارات، قطر، کویت و بحرین) به همراه مراکش، مصر، اردن و سودان در این حمله شرکت دارند. این عملیات ضد انقلابیون یمن به ویژه جنبش انصارالله و حامیان علی عبدالله صالح رئیسجمهور سابق یمن که صنعا پایتخت یمن و بیشتر مناطق شمالی کشور را در اختیار دارند و در حمایت از عبد ربه منصور هادی انجام میشود. اتحادیه عرب و پاکستان حمایت خود را از این عملیات اعلام کردهاند. اما کشورهای الجزائر، ایران، سوریه و عراق این اقدام را محکوم میکنند.