به گزارش افکارنیوز، گروه «ائتلاف جوانان الجزیره» از گروه‌های معارض عربستان سعودی، از مردم یمن اعلام حمایت و «تجاوز عربستان به یمن» ‌ را محکوم کرد.

این گروه در بیانیه‌ای از اختلافات میان سران آل سعود درباره این جنگ خبر داد و اعلام کرد که ملت آزاده بمن استواری خود را در مقابل این «تجاوز وحشیانه» ثابت خواهد کرد.

طبق گزارش وبگاه «الاعلام الالکترونی» همزمان با ادامه عملیات «توفان قاطع» عربستان علیه یمن، شاهزادگان سعودی درباره این عملیات و تاثیرات و پیامدهای آن بر آینده نظام عربستان سعودی دچار اختلاف و تردید شده‌اند و حتی برخی از آنان درباره موفق بودن نتیجه جنگ تردید کرده‌اند.

ائتلاف جوانان الجزیره اعلام کرد: برخی از شاهزادگان در ساعات اولیه این عملیات علیه یمن، مخالفت خود را اعلام کرده‌اند و از جمله اینها، مقرن بن عبدالعزیز ولی‌عهد سعودی و «متعب بن عبدالله» پسر ملک عبدالله و رئیس گارد ملی هستند که مخالفت خود را اعلام کرده‌اند.

از طرفی دیگر، خالد بن طلال دیگر شاهزاده سعودی در صفحه توئیتر خود مخالفت ضمنی با این عملیات را اعلام و از تصمیم ملک سلمان در آغاز عملیات «توفان قاطع» بدون رجوع به نشست اتحادیه عرب انتقاد کرد و نوشت که این اقدام نشان‌دهنده عدم احترام شاه سعودی به کشورهای عربی دیگر است.

سید حسن نصرالله نیز در سخنرانی دو شب گذشته خود با اشاره به این نکته، ‌ اعلام کرد که عربستان سعودی برای هیچ یک از ملت‌های منطقه مانند مردم عراق، یا مصر یا سوریه و دیگر مردم منطقه، ‌ استقلال قائل نیست و آنان را اتباع خود می‌داند.

عملیات نظامی عربستان سعودی از بامداد پنجشنبه گذشته علیه یمن آغاز شده و تاکنون بیش از ۶۰ نفر در حملات هوایی عربستان جان خود را از دست دادهاند.