به گزارشافکارنیوز، خبرگزاری آلمان گزارش کرد که استان عدن از بامداد امروز یکشنبه شاهد شدیدترین درگیری‌ها بود.

طبق گزارش یک منبع مطبوعاتی به خبرگزاری آلمان، این استان جنوبی یمن امروز شاهد درگیری وابسته به «عبد ربه منصور هادی» ‌ رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن و نیروهای انصارالله بود.

منابع پزشکی گزارش کردند که ۱۳۶ نفر طی یک روز در عدن در درگیری‌های امروز که شدیدترین درگیری‌های این شهر بود، کشته شده‌اند.

این منبع مطبوعاتی همچنین گفت که از این تعداد کشته ۱۲ نفر از انصارالله و ۴ نفر از افراد مسلح وابسته به مقاومت مردمی و حداقل ۷ نفر از مردم عادی بودند.

همچنین منابع محلی به خبرگزاری آلمان(د. پ. آ) گفتند که نیروهای وابسته به انصارالله امروز بر فرودگاه بین‌المللی عدن کنترل پیدا کردند و علاوه بر این پیشرفت قابل ملاحظه‌ای به سوی منطقه «خور مکسر»(در جنوب فرودگاه) به دست آوردند.


موقعیت فرودگاه عدن

عدن به دلیل ساحلی بودن و واقع شدن در تنگه‌ای که محل عبور بخش قابل توجهی از انرژی مصرفی در دیگر نقاط جهان است، اهمیت راهبردی بالایی دارد.

بنا بر این گزارش، گروه موسوم به کمیته‌های مردمی که وابسته به منصور هادی هستند، از مناطقی در عدن عقب‌نشنی کرده و به سوی مناطق جنوبی مجاور یا استان ابین رفته‌اند.

خبرگزاری آلمان افزود: بر خلاف ادامه عملیات(عرستان به نام) توفان قاطع و حمله به مقرهای نظامی انصارالله در استان‌های مختلف یمن، جنبش انصارالله امروز موفق شد پیشرفت خوبی در جنوب کشور به دست بیاورد.

از طرفی دیگر یک منبع پزشکی به خبرگزاری آلمان گفت که شمار کشته‌های انفجار انبارهای اسلحه در جبل حدید در شهر عدن به ۱۱۳ کشته رسیده است که در آنان چند کودک نیز دیده می‌شود.

ظهر روز گذشته(شنبه) انفجارهای بزرگی در انبارهای سلاحی که متعلق به ارتش یمن است و عربستان آنان را هدف گرفت، عدن را لرزاند.

عربستان سعودی از پنجشنبه گذشته برای کنار زدن انصارالله از صحنه سیاسی، نظامی و امنیتی یمن، حملات هوایی شدیدی را با همراهی کشورهای عضو شورای همکاری خلجی فارس جز کشور عمان و پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا آغاز کرده است.